Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit

Jestli si někdo troufá tvrdit, že dokonale ovládá svůj vůz, asi by měl zkusit některým z kol najet na určité místo na milimetr přesně a zapůsobit na něj dokonale přesným tlakem. Něco takového vyvolení vážně umí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit

21.12.2018 | Mirek Mazal

Jestli si někdo troufá tvrdit, že dokonale ovládá svůj vůz, asi by měl zkusit některým z kol najet na určité místo na milimetr přesně a zapůsobit na něj dokonale přesným tlakem. Něco takového vyvolení vážně umí.

Představy o excelentních řidičských schopnostech nabírají řadu podob. Mezi ceněné dovednosti patří umění přesně následovat zvolenou stopu. Reálný odhad směřování předních i zadních kol je základním předpokladem k úspěšnému projíždění zatáček s milimetrovou přesností a pokud se k tomu přidá cit pro ovládání plynu a precizní práce s volantem, je skoro vyhráno.

Teorie může znít triviálně a i v praxi mnozí o vytříbeném citu pro věc rádi hovoří. Básnění o Schumacherových genech pak ale nenásleduje nic, nad čím by nebylo možné mávnout rukou. Řidičským géniem jen ve své vlastní hlavě ale zcela jistě není šofér vysokozdvižného vozíku, který před kamerou přímo na pracovišti ukázal, co dovede. Člověku se z toho až tají dech.

Levou předním pneumatikou dokáže zapálit plynové zapalovače. Jako by to samo o sobě neznělo dost bláznivě, ony zapalovače si každý zvlášť postavil na vejce. Jinými slovy - musíte být neskutečně přesní a zároveň jemní, abyste jednak vjeli pneumatikou na správné místo zapalovače a současně na něj zatlačili jen tak málo a tak správným směrem, aby zapalovač nesklouzl z vejce nebo skořápka vejce nepraskla.

Vážné klobouk dolů před dokonalým výkonem. Hrdina následujících minut umí najet na dřevěný hranol a krajem pneumatiky zažehne dva zapalovače postavené na vejcích. Chvíli postojí, kdyby si chtěl někdo dát cigaretu a zase couvne bez porušení jediné skořápky či pádu jediného zapalovače. V dalším pokusu se dokonalý řidič svého druhu objeví v záběru, kde pomocí nosné vidlice zapálí zároveň pár zapalovačů postavených na sobě. Šikovný chlapík opatrně zvedne vidle vozíku, plameny zhasnou a oba zapalovače zůstanou stát na sobě.

Fascinující podívaná. A pak ať si někdo myslí, že dokonalé ovládá svůj vůz...


Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 1 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 01Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 2 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 02Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 3 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 03Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 4 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 04Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 5 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 05

Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 6 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 06Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 7 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 07Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 8 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 08Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 9 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 09Máte pocit, že umíte řídit? Pilot tohoto stroje vám ukáže, že se ještě máte co učit - 10 - Presne rizeni vysokozdvizneho voziku 10
Naprostá přesnost řízení vysokozdvižného vozíku v praxi. Řidič umí za volantem úžasné věci

Zdroj: Digg

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše