Reklama

Mazda CX-8 nafocena bez maskování, s dieselem. Jen pro Japonce nebude

Mazda už příchod nové CX-8 ohlásila, víc k ní ale neřekla. Teď už ani nemusí, vůz byl bez kamufláže nafocen tím nejbizarnějším možným způsobem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mazda CX-8 nafocena bez maskování, s dieselem. Jen pro Japonce nebude

20.5.2017 | Petr Miler | 6 příspěvků

Mazda už příchod nové CX-8 ohlásila, víc k ní ale neřekla. Teď už ani nemusí, vůz byl bez kamufláže nafocen tím nejbizarnějším možným způsobem.

Nebudeme znovu omílat mnohokrát řečené a jen ve stručnosti připomeneme, že pokud dnes chcete s něčím na automobilovém trhu opravdu zazářit, musí to být SUV. Už skoro neexistuje automobilka, která by nějaké nenabízela a ty ostatní jich pouští na trh stále více. A partu v tomto směru nechce trhat ani leckdy technicky konzervativní Mazda, která po CX-3, CX-4, CX-5, kdysi i CX-7 a nyní také CX-9 vrhne na trh další vůz tohoto ražení, CX-8.

Že k tomu dojde, nemusíme hádat, přednedávnem to avizovala sama Mazda. Půjde o vůz stojící na technických základech nové CX-9, bude se ale jednat o méně stylový a více praktický model až pro sedm cestujících používající také některé komponenty z menší CX-5. Čekali jsme snad už jen na oficiální odhalení, to už teď ale bude do značné míry formalitou. Hotová CX-8 totiž byla nafocena bez maskování. A jak.

Jde o japonské SUV, o kterém se říkalo, že bude určeno jen pro Japonsko (čemuž jsme od začátku moc nevěřili), teď bylo ale nafoceno v Chicagu na běžných kalifornských značkách (nemá tedy nikoli registraci výrobce, což prototypy obvykle mívají) maďarským fotografem Peterem Lazarem. Ano, svět je malý, ale to nás nemusí až tak zajímat - podstatné je, co, kde a v jakém provedení bylo nafoceno.

Jednak se můžeme podívat převážně na zadní tři čtvrtiny CX-8 a hlavně záď, která je prakticky zcela nová. Vidět jsou také 17" kola z CX-5 a co je možná nejzajímavější - označení SkyActiv D na zádi. Tohle auto je tedy vybaveno dieselem a testováno je v USA, takže je celkem jasné, že půjde spíše o globální než japonský model. Ostatně Mazda má v úmyslu nabídnout diesel v USA ještě letos v modelu CX-5 a CX-8 se zjevně přidá. A to by bylo, aby Japonci s tímto modelem „nenaklusali” do Evropy - pokud už se obtěžují s homologací pro USA, Evropa není tvrdý oříšek. A také tady jim jistě nemalé množství zákazníků za atraktivní SUV pro sedm utrhne ruce...

Mazda CX-8 nafocena bez maskování, s dieselem. Jen pro Japonce nebude - 1 - Mazda CX-8 spy bez maskovani 01Mazda CX-8 nafocena bez maskování, s dieselem. Jen pro Japonce nebude - 2 - Mazda CX-8 spy bez maskovani 02Mazda CX-8 nafocena bez maskování, s dieselem. Jen pro Japonce nebude - 3 - Mazda CX-8 spy bez maskovani 03Mazda CX-8 nafocena bez maskování, s dieselem. Jen pro Japonce nebude - 4 - Mazda CX-8 spy bez maskovani 04Mazda CX-8 nafocena bez maskování, s dieselem. Jen pro Japonce nebude - 5 - Mazda CX-8 spy bez maskovani 05
Mazda CX-8 už není tajemstvím, nafotil ji Maďar v USA s motorem populárním hlavně v Evropě

Zdroj: Peter Lazar

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama