- -

McLaren Senna poprvé nafocen na silnici. Už není ošklivý, stačilo změnit jedinou věc

Obvykle je ku škodě, pokud neobvyklé tvary toho či noho zamaskuje černá barva. Britská novinka ale už díky ní není prapodivná, teď je „jen“ brutální.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

McLaren Senna poprvé nafocen na silnici. Už není ošklivý, stačilo změnit jedinou věc

4.1.2018 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Obvykle je ku škodě, pokud neobvyklé tvary toho či noho zamaskuje černá barva. Britská novinka ale už díky ní není prapodivná, teď je „jen“ brutální.

Nový McLaren Senna sice názvem odkazuje na jednoho z nejlepších pilotů Formule 1 všech dob a pod kapotou skrývá působivou techniku, jeho vzhled ani zdaleka nepřipomíná Sennův atraktivní styl jízdy. Jenže auta s líbivou karoserií nebývají nejefektivnější, proto zde funkce dostala absolutní přednost před krásou a lidé zodpovědní za estetiku zjevně dostali na nějaký ten čas dovolenou. Jak se ale ukazuje, i ve svém volnu nejspíše párkrát továrnu navštívili.

Nový supersport Senna, dříve známý pod interním označením P15, byl totiž poprvé nafocen na veřejných silnicích. Jeho aerodynamice podřízená karoserie byla zbavena oranžových ploch a je nutné říci, že v tomto provedení vypadá vůz daleko lépe, než se původně zdálo. Ač se tvary vozu nezměnily, v černé rozhodně nevypadají prapodivně, ale pouze brutálně.

Zatímco tedy před pár týdny jsme si mohli říkat, kam asi dalo všech 500 majitelů (ano, celá produkce byla vlastně i dle očekávání rozprodána ještě před premiérou) oči, nyní bychom se vůbec nedivili, kdyby mezi nimi figuroval i Bruce Wayne alias Batman. Senna je totiž přesně tím vozem, jakým by se mohl prohánět ve dne i v noci. Samozřejmě za předpokladu, že by zůstal pouze u jednotného černého odstínu.

V diskuzi můžete dát vědět, jak se vám vůz líbí nyní a zda taktéž kvitujete jeho proměnu k lepšímu, nebo jestli byste naopak upřednostnili původní barvy. My pak jen v rychlosti dodáme, že pod extravagantně stylizovaný kabát se nastěhoval čtyřlitrový osmiválec biturbo naladěný na 800 koní. S tímto výkonem je spárováno pouze 1 198 kilo, dle McLarenu tedy máme čekat zběsilou dynamiku.

McLaren Senna poprvé nafocen na silnici. Už není ošklivý, stačilo změnit jedinou věc - 1 - McLaren Senna 2018 cerny exemplar na ulici 01
McLaren Senna v černé byl nafocen v pohybu...

McLaren Senna poprvé nafocen na silnici. Už není ošklivý, stačilo změnit jedinou věc - 2 - McLaren Senna 2018 cerny exemplar na ulici 02McLaren Senna poprvé nafocen na silnici. Už není ošklivý, stačilo změnit jedinou věc - 3 - McLaren Senna 2018 cerny exemplar na ulici 03McLaren Senna poprvé nafocen na silnici. Už není ošklivý, stačilo změnit jedinou věc - 4 - McLaren Senna 2018 cerny exemplar na ulici 04
...i na čerpací stanici

Foto: HampshirePhotography@Instagram, AnytimeSpy@Instagram

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše