Mercedes-AMG GT R: nejostřejší AMG řádí na Ringu. Vypadá krutě, zní smířlivěji (videa)

27.8.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Vrcholná silniční varianta sporťáku je při řádění na Nordschleife k nepřehlédnutí. Výfuk ale 585 koní pod kapotou příliš hlasitě najevo nedává.

Nový Mercedes-AMG GT R je titulován jako „Bestie ze Zeleného pekla“. Právě v pohoří Eifel totiž probíhala značná část jeho vývoje, přičemž třícípá hvězda se daný fakt snažila odrazit také barvou karoserie, ve které byl prezentační kus vyveden. Jedovatě zelená v tomto ohledu více než splnila svůj účel, neboť prakticky neexistuje člověk, který by se nad snímky vozu nepozastavil. A dá se předpokládat, že v takové Paříži bude i díky laku GT R v obležení.

Nově si ovšem můžeme prohlédnout jeden z vývojových prototypů, který se pyšní mnohem nenápadnější černou. Upravená příď, inspirována původním závodním Gullwingem z 50. let minulého století, kvůli ní až tak nevyniká, zadní difuzor je ale nepřehlédnutelný i tak. A podobná slova lze říci o napevno uchyceném přítlačném křídle, které je nadále patrné z každého pohledu.

Trochu nás ovšem zaráží zvuk výfuku, který rozhodně není tak kurážný, jak bychom u vozu s výše zmiňovanou „bestiální“ reputací a 585 koňmi pod kapotou očekávali. Dalo by se sice předpokládat, že za tím může stát kupříkladu horší kvalita mikrofonu kamery, nicméně k dispozici máme hned dvě videa. A dvojí chyba záznamové techniky již není tak pravděpodobná.

Zdá se tedy, že při ladění výfukového ústrojí se Mercedes držel spíše zkrátka. To by přitažlivost verze GT R mohlo lehce snižovat, i když se i přesto dá předpokládat, že zájem publika bude obrovský. A pokud se vyplní zvěsti o omezené výrobě zahrnující pouze 2 000 exemplářů, pak nejspíše celá produkce zmizí rychleji než pára nad hrncem.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

 

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše