Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes E kombi 2013: radikální facelift přistižen v praktičtějším balení, na Nordschleife (video)
4.11.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Nejsme si tedy jisti, jak moc bude video s kvílejícím autem na Severní smyčce zajímavé pro kupce Éčkového kombíku, přesto vám takové nabízíme.
Jednou z největších automobilových novinek uplynulého týdne bylo nafocení faceliftu Mercedes E bez špetky maskování. Možná se nyní držíte za hlavu, však jde jen o modernizaci úzkoprofilového modelu, ale podívejte se sami do odkazovaného článku - v tomto případě jde opravdu o revoluci. Místo obvykle decentních retuší vsadil tentokrát Mercedes na vysloveně radikální změny, kdy na přídi doslova nezůstal kámen na kameni a ani boční a zadní partie nezůstaly příliš věrné dosavadní podobě.
Hned na tomto snímku jsme mohli vidět sedan ve vrcholném provedení E 63 AMG, kterému by to zřejmě na Nordschleife slušelo více, výrobce ale zřejmě považuje za vhodné ukázat i poněkud rozvážnější klientele, že jejich vůz byl testován na dost možná nejnáročnějším okruhu světa. A tak na Nordschleife vytáhl i verzi kombi, navíc v některém ze skromnějších provedení.
Vůz je tomto případě pochopitelně ještě kamuflovaný, právě skryté části ale odhalují vše, co se na Éčkovém kombíku změní. Navíc si jej můžete prohlédnout v akci, a to docela nesmlouvavé. Nedá se přitom říci, že by to kombíku na Severní smyčce nešlo, přesto se ale, co se jízdního projevu týče, nedá očekávat, že by se Mercedes podstatně vzdálil od tradičního charakteru sázejícího především na komfort.
Závěrem dodejme, že standardní provedení by se měla dočkat poměrně výrazných modifikací pohonných jednotek, pod kapotou se má objevit i přeplňovaná šestnáctistovka se 156 koňmi, kterou dnes najdeme v třídě C. Ale i tomu už jsme se věnovali v jiném nedávném článku.
Zdroj: WorldCarFans
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
včera
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Ferrari se s pomocí „pohřebního paketu” pokouší dokázat, že jeho SUV skutečně není SUV, jak tvrdí
1.5.2026
Nejnovější články
Další automobilka zrušila elektrické plány za 10 miliard, ve stejné továrně bude radši vyrábět auta s motory V6
před 9 hodinami
Číňané chtějí dát Evropanům ránu z milosti. Začínají nabízet stále víc vlastních dieselů, hovoří o nich s úctou
před 10 hodinami
Ojetá Tesla Model 3 vypadá díky svým cenám lákavě, jakkoli starší kusy jsou ale finanční past
včera
Nové Polo, které vám dosud VW ukazoval, není to „levné”, o kterém básní. Tohle je ono
včera
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
