Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes GLE 63 AMG Coupe: výkonná verze odhalena, dostane zřejmě jen 510 koní (video)
8.1.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Pokud třícípá hvězda dostane čtyřlitrový osmiválec, pak zřejmě předem dostane na frak od nového BMW X6 M. Možná však schovává nějaké eso v rukávu.
Nový Mercedes-Benz GLE Coupe známe již nějaký ten pátek. Kromě standardních verzí se ovšem v poslední době spekulovalo také o provedení, za něž by byla zodpovědná divize z Affalterbachu. Tyto zvěsti byly jen potvrzeny nafocením varianty GLE 63 AMG Coupe, dnes je dále podporuje oficiální upoutávka. Na té se již vůz již obejde bez jakéhokoliv maskování, Němci ostatně už neměli důvod něco skrývat - zase takovým tajemstvím GLE AMG Coupe nebylo.
Oproti standardu se změny soustředí především na nárazníky, litá kola a koncovky výfuku, zásadní odklon lze najít pod kapotou. Zde nám ale začíná záhada, neboť stále není jasné, jaký agregát bude verzi AMG pohánět. Mercedes-Benz sice naznačil, že 5,5litrový osmiválec je již minulostí, čtyřlitrová pohonná jednotka však na druhou stranu nenabízí tolik výkonu jako konkurenční BMW X6 M.
V případě mnichovského modelu je totiž možné počítat s 575 koňmi a 750 Nm točivého momentu, zatímco stuttgartský osmiválec produkuje v modelu C 63 AMG S 510 koní a 700 Nm. To sedanu stačí ke zrychlení z klidu na stovku za rovné čtyři sekundy, Mercedes-Benz GLE 63 AMG Coupe však dozajista nebude lehčí.
X6 M přitom danou disciplínu zvládá za 4,2 sekund a třícípá hvězda by musela přijít s velkými elektronickými kejklemi, aby tento čas alespoň vyrpvnala. Zda se to povedlo, to zjistíme v Detroitu, kde se verze z Affalterbachu ukáže vedle základního provedení.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
1914koňový elektromobil ohromil při pohodové jízdě po nejnáročnějším okruhu světa leda tím, kolik při ní ztratil kapacity baterií
včeraPřímé klání dvou dvanáctiválcových italských klenotů je jako z jiné doby, majitele vyšly na 240 milionů korun
24.6.2025Expert před summitem NATO varuje ty, kteří se lepí k silnici: Limuzína prezidenta USA vás klidně přejede
23.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Časový program v Assenu včera 10:00
- MS side pokračovalo v Mostě - Top-3 dělí 3 body 23.6.2025
- Honda Gold Wing mazinárodní sraz Pivovar Kněžínek 10.-13.7.2025 23.6.2025
- #93 vyhrálo dnes 93. Grand Prix 22.6.2025
- Moto2 vyhrál Gonzalez, 12. Salač 22.6.2025
Nejnovější články
Technik popsal, jak se nová 1267koňová Corvette při vývoji ukázala být příliš rychlá pro své vlastní dobro
včeraFrancouzi s Číňany a Araby rozjeli výrobu dalšího řešení, které dovolí automobilkám vrátit se zpět ke spalovacím motorům
včeraUdávaná rychlost hybridního Lamborghini při řádění po Autobahnu je stará „dobrá” italská lež, realita je úplně jiná
včeraObří loď převážející přes 3 tisíce aut, kterou nejspíš zapálila ta elektrická, konečně dohořela. Šla ke dnu
včeraPrvní majitel dodnes zachoval nejvíc žádoucí verzi legendárního Ferrari F40 ve stavu nového auta, trhne na tom desítky milionů
24.6.2025
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 06.25. 22:04 - Stepan
- Právní oříšky v dopravě a jejich řešení 06.25. 18:25 - Truck Daškam
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 06.25. 15:32 - pavproch
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 06.24. 14:43 - janom
- kola e89+Tiguan+Scout 06.24. 13:46 - pavproch
- OT: pavproch pomalu likviduje svou firmu 06.24. 13:45 - pavproch
- Pneu koutek 06.24. 11:44 - Brus
- Politický koutek 06.24. 09:47 - Stepan