Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes SLC 2016 trénuje na Ringu, přijde i ve verzi AMG Sport (video)
25.7.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Ani současnou třídu SLK nemine přejmenování spojené s unifikačním faceliftem. Dostane označení SLC a mezi technikou i poloostrou verzi AMG Sport.
O Mercedesu SLC už v minulosti bývala řeč. Jednalo se o nový sportovní model, který měl nepřímo navázat na typ SLS AMG. Jak už jistě víte, z tohoto modelu se nakonec vyklubal dnes už dobře známý sporťák AMG GT a jméno SLC zůstalo volné. Jenže ne na dlouho.
Za své jej přijme aktuální SLK, které se po vzoru GLK přeměnivšího se na GLC stane rádoby novým modelem. Půjde ale pouze o facelift a součást dalšího kola přejmenovávací mašinerie Mercedesu. Jestli ji považujete za šťastnou nebo nikoli, posuďte sami - my ji můžeme přičíst k dobru, že má alespoň nějakou logiku (což donedávna většina označení Mercedesů neměla). Na druhou stranu platí, že spousta lidí už si na dřívější jména zvykla a takoví mohou být novými pořádky zmateni.
Toto téma ale nechme být a podívejme se na samotné SLC, které na trh dorazí někdy během následujícího roku. Natočeno bylo při testech na Severní smyčce Nürburgringu a skrývá vcelku očekávatelné změny na přídi i zádi. Vůz zjevně hlavně přijme za svá nová přední světla s integrovanými LED po vzoru dalších novinek značky, okolní části pak půjdou ruku v ruce s tím.
Co všechno za technické novinky modernizace přinese, nevíme, hovoří se ale o variantě AMG Sport, která by stála mezi ostrým AMG a tuctovějším zbytkem nabídky. S motorem 3,0 V6 twin-turbo s výkonem 367 koní by šlo o správný mezistupeň, musíme ale počkat na čas bližší oficiálnímu představení, abychom si touto spekulací mohli být jisti. Pro tuto chvíli více napoví přiložené video.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Slavný americký moderátor vyzkoušel Octavii, proti české automobilce neřekl křivého slova
včera
Američané oslavili 250. výročí vyhlášení nezávislosti soubojem nejvýkonnějších aut, jaká vyrábí, hned tři se na půlmíli blíží třístovce
8.7.2026
Pokud takhle bude skutečně vypadat Octavia po druhé modernizaci, Škoda ji asi nebude stíhat vyrábět
7.7.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Smutný facelift sebral autu přes noc 95 koní, na vině nebude jen „obvyklý podezřelý”
před 2 hodinami
Nejnovější Mercedes je tragikomická 2,4tunová absurdita, která i s pomocí vibrátoru napodobuje auto, jímž není a nebude
před 3 hodinami
Elektrické Porsche Macan je už teď propadák. Prodeje padají o 40 procent z beztak nízkých čísel, na zabití dojné krávy stačily dva roky
včera
Číňané začali prodávat 5,1metrové luxusní auto s 653 koňmi o 200 tisíc levněji než Škoda základní Superb, přes noc ho koupilo 65 tisíc lidí
včera
K mání je skoro neuvěřitelná věc. Dodnes nejetý VW Golf IV 1,9 TDI po 1. majiteli ročník 1924
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
