Miliardáři nevyhovovaly ani unikátní disky vzácného Lamba, vyřešil to po svém

Vzniklo jich jen 40 a s pořizovací cenou 45 milionů Kč, která stihla v mezičase jaksepatří nabobtnat, jde o jedno z nejdražších nových aut všech dob. Kola má unikátní, přesto někomu nebyla dost dobrá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Miliardáři nevyhovovaly ani unikátní disky vzácného Lamba, vyřešil to po svém

18.3.2019 | Petr Miler

Vzniklo jich jen 40 a s pořizovací cenou 45 milionů Kč, která stihla v mezičase jaksepatří nabobtnat, jde o jedno z nejdražších nových aut všech dob. Kola má unikátní, přesto někomu nebyla dost dobrá.

Co je pro jednoho auto z říše snů, je pro jiného polotovar pro domácí dílnu. I tak lze hledět na Lamborghini Centenario, jedno z nejvýjimečnějších a nejhodnotnějších aut tohoto století. Italové vyrobili jen 20 kupé a 20 roadsterů tohoto typu a celou produkci přes neskromnou základní cenovku 1,75 milionu Eur (45 milionů Kč) za kus rozprodali ještě před premiérou.

Každý majitel si vůz stojící na základech modelu Aventador, který se může pyšnit plnotučným motorem 6,5 V12 s výkonem 770 koní, mohl naspecifikovat dle vlastního přání, a tak na světě není dvou stejných Centenarií. Výše použitý odkaz míří ke žlutému kusu, viděli jsme i bílé nebo naopak černé či oranžové. Dalo by se tedy říci, že každý zájemce dostal prostor stvořit si vůz dle svého gusta, jenže někomu ani to nebylo dost.

Platí to minimálně o majiteli exempláře na fotkách níže ve dříve neviděné, fialovo-bílé barevné kombinaci. Blíže nespecifikovaný miliardář a sběratel aut v jedné osobě očividně nemá nouzi o prostředky, jak ukazují další vozy zachycené spolu s jeho Centenariem. Jestli nemá nouzi o vkus, musíte posoudit sami. Dotyčnému totiž ani značně křiklavá karoserie nepřišla dost výrazná, a tak vozu nadělil i specifická kola.

Ta sériová mají přitom daleko k obyčejným - vznikla jen pro Centenario a svým decentním, obvykle tmavě šedým odstínem alespoň trochu mírní občas až kýčovitý design vozu. Majitel tohoto kusu šel přesně opačným směrem a u firmy Foargiato si nechal na míru vyrobit zvláštní verzi jejích kol N2 s padnoucí, fialovo-bílým odstínem. Ještě hůře přehlédnutelné auto je výsledkem zcela nepochybně, pro jistotu bychom ale na křižovatkách dávali pozor, zda song „Přijela pouť” od Karla Gotta hraje z vedlejšího auta opravdu náhodou z rádia...


Miliardáři nevyhovovaly ani unikátní disky vzácného Lamba, vyřešil to po svém - 1 - Lamborghini Centenario Forgiato N-2 01Miliardáři nevyhovovaly ani unikátní disky vzácného Lamba, vyřešil to po svém - 2 - Lamborghini Centenario Forgiato N-2 02Miliardáři nevyhovovaly ani unikátní disky vzácného Lamba, vyřešil to po svém - 3 - Lamborghini Centenario Forgiato N-2 03Miliardáři nevyhovovaly ani unikátní disky vzácného Lamba, vyřešil to po svém - 4 - Lamborghini Centenario Forgiato N-2 04
O vskutku nepřehlédnutelný vzhled se postaralo osazení už tak mimořádně výrazného Lamborghini Centenario koly lakovanými fialovou a bílou barvou

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše