Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lamborghini Centenario ve žluté ohromilo Američany, sluší mu nejvíc ze všech
10.6.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
U výročního Lamba platí více než kdy jindy, že v jednoduchosti je krása. Třebaže kvůli žlutému laku více vystupují kontroverzní zadní partie.
Hned na rovinu musím přiznat, že Lamborghini Centenario se mi nelíbí. Nehledejte za tím závist, koneckonců za takový Reventón jsem ochoten odprodat všechny orgány, které nejsou potřeba k řízení. Nicméně u výročního modelu mi z vizuálního hlediska vadí podivná stylizace zádě. Chápu, že je zde kvůli aerodynamice a že Lambo často funkci nadřazuje nad design, nicméně v tomto ohledu a z mého úhlu pohledu zašla značka zbytečně moc daleko.
Názory na vzhled jsou ovšem ryze subjektivní, a tak je docela dobře možné, že mnou kritizované tvary budou právě vám blízké. Stejně jako čelní partie, které mi taktéž dvakrát nevoněly. Zde mne přitom dráždí dvoubarevné lakování, ve kterém byly všechny dosud nafocené exempláře vyvedeny. Nyní si ovšem můžeme prohlédnout kousek, který byl jako třetí „americké” Centenario dodán do Beverly Hills, kde vzbudil pozdvižení. A dá se to pochopit.
Majitel tohoto exempláře v vsadil pouze na jediné, čistě žluté lakování. A rozhodně dobře udělal. Pravda, i nadále zde zůstává černá záď, která naplno odhaluje strukturu karbonových vláken, z nichž je karoserie vyvedena. A je nutné říci, že u tohoto exempláře přitahuje nárazník s integrovaným difuzorem ještě více pohledů, neboť v záplavě žlutého laku působí opravdu výrazně.
Jak ale již bylo řečeno, názor na design si musí každý udělat sám. Po stránce technické ale již není co vozu vytknout. Máme zde totiž atmosférický 6,5litrový dvanáctiválec, který na všechna čtyři kola posílá 770 koní a 690 Nm. S tímto výkonem, točivým momentem a automatem IRS přitom Centenario zvládne zrychlit na stovku za 2,8 sekundy, nejvyšší rychlost pak překračuje 350 km/h.
Nic nového ale již o voze nelze dodat, snad kromě faktu, že automobilka přitom celkově vyrobila pouze dvacet kupátek a dvacet roadsterů, všechny exempláře ovšem byly rozebrány již dlouho před loňským oficiálním odhalením verze s pevnou střechou na autosalonu v Ženevě.















Lamborghini Centenario žlutá stoprocentně sluší. Škoda jen, že nebyla použita také na zadní blatník s integrovaným difuzorem
Zdroj: DuPont Registry
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Britové zkouší k neúspěchu téměř odsouzenou novinku zachránit s pomocí triku z 52 let starého českého filmu
včera
172 km/h a 21 předjetí přes plnou v Gotthardském tunelu? Tohle jsou pak následky
15.7.2026
Nový Lexus LFA schytal na Festivalu rychlosti těžkou bídu. Naprosto jej zastínila auta, která ho měla pouze doprovázet
14.7.2026
Nejnovější články
Nový motor spalující neobvyklé palivo je další facka evropským automobilkám, o nic podobného už se tu nikdo nepokouší
před 8 hodinami
Budeme prodávat už jen elektromobily, říkala. Teď po ztrátě 55 miliard Kč stahuje z nabídky poslední elektrický model
před 9 hodinami
Tohle je buducnost osobní dopravy v EU. Elektrokolo pro 5 lidí za peníze, které donedávna stačily na nové auto, gratulujeme
před 11 hodinami
Měl to být hit k pohledání, dnes se dealeři marně pokouší zbavit dva roky neprodaných aut navzdory slevám až 500 tisíc Kč
včera
Lamborghini nevrátí svým autům ruční řazení v žádné podobě. Vysvětlení prodejního šéfa je necitlivé a trapné
včera
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 07.17. 20:07 - řidičBOB
- Přituhuje 07.17. 20:04 - řidičBOB
- Rychlodotazy 07.17. 15:47 - HondaMan
- Politický koutek 07.17. 15:09 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 07.17. 09:55 - Stepan
- Banky, peníze, finance, investice... 07.17. 05:26 - pavproch
- Škoda Auto obecně 07.17. 00:27 - Kavis
- Lampárna (stěžovatelna) 07.15. 07:28 - Stepan
