Reklama

Mladík bez řidičáku se předváděl v McLarenu a nezvládl to. Je k nevíře, jaké auto trefil

Zničit takto jeden z nejrychlejších McLarenů historie by bylo smutné samo o sobě, tím to ale v tomto případě neskončilo. Za oběť nerozvážnosti padl ještě jeden supersport.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mladík bez řidičáku se předváděl v McLarenu a nezvládl to. Je k nevíře, jaké auto trefil

24.4.2018 | Mirek Mazal | 9 příspěvků

Zničit takto jeden z nejrychlejších McLarenů historie by bylo smutné samo o sobě, tím to ale v tomto případě neskončilo. Za oběť nerozvážnosti padl ještě jeden supersport.

Jen málo supersportů dokáže udělat svými výkony tolik vrásek na čele ostatním řidičům jako McLaren 720S. Stal se noční můrou pro Ferrari i Lamborghini, během dlouhé chvíle potrápil Bugatti Chiron i Porsche 918 Spyder a na dálnici překvapil pilota jedné z nejrychlejších motorek. To vše díky motoru 4,0 V8 biturbo s 530 kilowatty (721 koní) při 7 500 ot./min a 770 newtonmetry při 5 500 ot./min a velmi vyspělé elektronice, která tento výkon dokáže dostat na silnici s neuvěřitelnou efektivitou. Plných 180 koní na litr objemu s dvouspojkovým automatem překoná 100 km/h za 2,9 sekundy jen s použitím zadní hnané nápravy. A to je pořádný rachot, který volá po rozvážném řidiče za volantem.

Rozumného zacházení se tato zbraň na čtyřech kolech nedočkala od devatenáctiletého mladíka v USA, který navíc ani neměl řidičský průkaz. Nasedl do 720S, nastartoval, vypnul kontrolu trakce a tím by mohl tento článek skončit. Samozřejmě že se chtěl předvádět. Sešlápnul plyn na podlahu, dostal smyk a naboural do zaparkovaných automobilů.

Bylo by to smutné za jakýchkoli okolností (jakkoli lze hovořit o štěstí, že nesmetl motorkáře projíždějící kolem jen o chvíli dříve), ještě smutnější to ale je, když se podíváme, jaké auto trefil. McLaren se udržel rovně pár metrů, nezkušený řidič reagoval na lehké rozevlátí zádě ubráním plynu, čímž zadní osa definitivně ztratila trakci a vystřelila auto do protisměru. S tímhle už se nedalo nic dělat a můžeme jen sledovat, jak vyděšený mladík narazil do Audi R8. Ze všech aut na světě musí na parkovišti s jedním cenným supersportem trefit druhý... Soucit si navíc nezaslouží - celou nehodu kvůli tomu, že nemá řidičák, zkusil hodit na svoji sestru. Rodiče, kteří to nakonec zřejmě všechno budou muset zaplatit, musí mít radost.

Mladík bez řidičáku se předváděl v McLarenu a nezvládl to. Je k nevíře, jaké auto trefil - 1 - McLaren 720S nehoda pri rozjezdu 01Mladík bez řidičáku se předváděl v McLarenu a nezvládl to. Je k nevíře, jaké auto trefil - 2 - McLaren 720S nehoda pri rozjezdu 02Mladík bez řidičáku se předváděl v McLarenu a nezvládl to. Je k nevíře, jaké auto trefil - 3 - McLaren 720S nehoda pri rozjezdu 03Mladík bez řidičáku se předváděl v McLarenu a nezvládl to. Je k nevíře, jaké auto trefil - 4 - McLaren 720S nehoda pri rozjezdu 04Mladík bez řidičáku se předváděl v McLarenu a nezvládl to. Je k nevíře, jaké auto trefil - 5 - McLaren 720S nehoda pri rozjezdu 05Mladík bez řidičáku se předváděl v McLarenu a nezvládl to. Je k nevíře, jaké auto trefil - 6 - McLaren 720S nehoda pri rozjezdu 06
Tohle bylo zřejmě nejdražších pět sekund v životě mladého Američana

Zdroj: Amir@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše