Reklama

Muž dostal pokutu 3 300 Kč za to, že si nechával zahřát auto u sebe na dvorku

Zahřát v zimě auto jeho nastartováním krátce před odjezdem nezní jako nic nezákonného, existují ale místa, kde to skutečně nezákonné být může.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Muž dostal pokutu 3 300 Kč za to, že si nechával zahřát auto u sebe na dvorku

11.1.2017 | Marek Bednář | 9 příspěvků

Zahřát v zimě auto jeho nastartováním krátce před odjezdem nezní jako nic nezákonného, existují ale místa, kde to skutečně nezákonné být může.

V zimním počasí napadne nejednoho člověka nastartovat vůz a nechat ho, aby se vytopil, než bude chtít odjet. Existuje více způsobů, jak dosáhnout komfortně vyhřátého auta před jízdou, např. dálkový start nebo nezávislé topení. A samozřejmě také můžete normálně nastartovat, zapnout topení a odejít.

To ovšem musí někdy klíč zůstat vevnitř a auto odemčené. Z bezpečnostního hlediska to tedy není nejchytřejší, nejde-li o vůz schovaný za zamčenou bránou, ale přesto to někteří lidé dělají. Patří k nim i Taylor Trupiano z Roseville v Michiganu, který 5. ledna ráno nastartoval svůj vůz na svém dvorku a odešel zpátky do domu. Ten den se teploty pohybovaly od -7 do -11 °C.

Vrátil se k pokutovému lístku za stěračem, který zněl na 128 dolarů (asi 3 300 Kč) za to, že nechal běžet odemčené auto s klíči uvnitř bez dozoru. Fotku pokuty sdílel na Facebooku a dostalo se mu ohromné podpory. A vskutku, pokutovat někoho za to, že zahřívá vlastní auto na vlastním dvorku, navíc takovou sumou, je zvláštní.

Policejní šéf James Berlin nicméně stojí za prací pochůzkáře. Nikoliv ale kvůli ekologii, nýbrž kvůli bezpečnosti. „Stačí, aby někdo naskočil a odjel. Pak jsou honičky ve vysokých rychlostech, přitom se jim dá předejít. Zdravý rozum říká, že nemáte nechávat auto běžet a odemčené bez dozoru,” říká Berlin. U nás naštěstí takové pokuty nepadají - sami posuďte, zda bohudík nebo bohužel Náš názor znáte...

Muž dostal pokutu 3 300 Kč za to, že si nechával zahřát auto u sebe na dvorku - 1 - pokuta za zahrivani michigan 01Muž dostal pokutu 3 300 Kč za to, že si nechával zahřát auto u sebe na dvorku - 2 - pokuta za zahrivani michigan 02Muž dostal pokutu 3 300 Kč za to, že si nechával zahřát auto u sebe na dvorku - 3 - pokuta za zahrivani michigan 03
Automobil běžel, klíče byly v zapalování, nikde nikdo, píše se v pokutě

Zdroj: Nick Taylor@Facebook přes Carscoops

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše