- -

Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili

Nürburgring a jeho Severní smyčka jsou v zimě pro veřejnost uzavřené. Když se ale na okruh dostanete, naskytnou se vám neobvyklé pohledy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili

16.12.2017 | Mirek Mazal | 8 příspěvků

Nürburgring a jeho Severní smyčka jsou v zimě pro veřejnost uzavřené. Když se ale na okruh dostanete, naskytnou se vám neobvyklé pohledy.

Nordschleife se zahalila do zimního spánku, teplota klesla pod bod mrazu a celé okolí zmírnilo svůj tep. Dozvuky sezóny v podobě občasného otevření trati vystřídaly stavební práce, aby bylo vše připraveno na první jarní várku automobilových nadšenců. Přestavba se týká 919 metrů asfaltu, ochranných bariér i nejsledovanější zatáčky okruhu. Stavbaře ale překvapila bílá nadílka, a tak zatím nestihli všechny změny dokončit. Nordschleife zůstala osamocená a užívá si zaslouženého odpočinku.

Z běžných smrtelníků se na okruh nikdo nedostane, Misha Charoudin, spolumajitel půjčovny Apex s jistě nadstandardními vztahy s ruskými majiteli okruhu, ale ano. Na předvánoční jízdu přibral Parkera Nirensteina z Vehicle Virgins a na cestu si vzali Mercedes. To zní zajímavě, ale neočekávejte průlet v některé z AMG Black Series, tím autem je Mercedes-Benz Citan.

O to tu ale nejde, po místy neupravené trati plné napůl roztátého sněhu by se stejně rychle jet nedalo. Zajímavější je spíše vidět, jak taková Nordschleife během zimních úprav vypadá „zevnitř”, neboť průjezd téměř celou tratí za těchto podmínek je jinak prakticky nemožný. Už jsme viděli, že si dříve někdo zasněžený okruh pronajal celý, tady ale nejde jen o zimní podmínky - kolem trati vidíme odstavené stroje, materiál, některé nedokončené změny...

Jsou to vážně neobvyklé pohledy, které navíc provází některé zajímavé postřehy a vzpomínky na to, co se na tom či onom místě událo. Část trati je také projeta v opačném směru, to se nevidí tím tuplem... Podívejte se na to všechno sami, něco podobného jsme zatím neměli možnost vidět. A je docela dobře možné, že nic takového ani dlouho znovu neuvidíme.

Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 1 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 01Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 2 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 02Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 3 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 03Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 4 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 04Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 5 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 05Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 6 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 06Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 7 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 07Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 8 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 08Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 9 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 09Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 10 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 10Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 11 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 11Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 12 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 12Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 13 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 13Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 14 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 14Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 15 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 15Nadšenci se v zimě dostali na uzavřený Nürburgring. Podívejte se, co tam objevili - 16 - Jak vypada zavreny Nurburgring v zime video 16
Zimní průjezd jinak uzavřeným Ringem skýtá vážně zajímavé pohledy

Zdroj: Vehicle Virgins@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše