Reklama

Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu

Severní smyčka Nürburgringu prochází vývojem po celou svou existenci, faktem ale je, že pod ruskou vládou se mění častěji než v předchozích letech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu

3.12.2017 | Mirek Mazal | Přidat příspěvek

Severní smyčka Nürburgringu prochází vývojem po celou svou existenci, faktem ale je, že pod ruskou vládou se mění častěji než v předchozích letech.

Severní smyčka Nürburgringu je rájem motoristů, místem, kde se čerstvý vzduch krásné přírody pohoří Eifel mísí s výpary benzínu a pachem spálených brzdových destiček. Země zaslíbená, ikona závodních tratí a rodiště dnes snad většiny nových aut všeho druhu, těch německých nepochybně. Teď je ale tato Mekka automobilového nadšence zavřená kvůli zimní odstávce a při té znovu mění svou tvář.

Menší opravy probíhají na Ringu každou zimu, letos je jich ale přece jen více. Obecně jich v posledních letech od chvíle, kdy ruský miliardář získal vládu nad okruhem, citelně přibylo. Podle některých je to dobře, protože trať byla pod předchozí správou zanedbávaná, což s investicemi jiným směrem vedlo až ke krachu tehdejšího provozovatele. Podle jiných je to ale projev neúcty nových majitelů k tradici okruhu, neboť některé úseky jsou měněny tak, že se trať po dekádách minimálních změn stává stále rychlejší.

Ke kterému táboru se řadíte vy, zvažte sami, nic to ale asi nezmění na plánu opravit ještě letos 1 096 metrů povrchu Nürburgringu, z čehož 919 připadá na Severní smyčku a 177 na modernější Gran Prix Strecke. Nový asfalt v délce 425 metrů dělníci v těchto dnech položí v klikatém Hatzenbachu, poté na nejvyšší místo trati Hohe Acht padne 288 metrů a dále nový povrch v délce 206 metrů dostává i nesledovanější zatáčka vůbec, tzv. Youtube Corner, správně Brünchen. Zbývajících 177 metrů spolkne vedlejší trať pro Grand Prix v zatáčce Yokohama-S.

Kromě nového povrchu čtyř sekcí projdou úpravami i bariéry FIA, které jsou už nyní tak blízko, že se zdají být na dosah ruky. V reakci na smrtelnou nehodu v úseku zvaném Kesselchen vyrostou nové záchytné ploty ještě blíže k asfaltu, což se na první pohled nezdá jako nejlepší zpráva. Levotočivý Kesselchen odvážní jedinci projíždějí na plný plyn a méně zdatní bojují s touhou neubrat, ale FIA zřejmě ví, co dělá. Přiblížení bariér po pravé ruce možná bude nutit některé piloty ubrat tempo. V Hatzenbachu se objeví nový plot na levé straně, aby se zabránilo nečekaným výletům do blízkého lesa.

Zmíněný Brünchen prochází v krátké době opravou již podruhé. Všechny úpravy údajně směřují k tomu, aby okruh nadále zůstal bezpečnou zkušební dráhou automobilek, dějištěm závodů a nezapomenutelným místem pro každého, kdo se zde sveze. Vedení okruhu dále dodává, že při opravách je používán speciální asfalt, který splňuje přísné požadavky na přilnavost a rovnost konečného povrchu. Co si pod tím představit, nevím, i charakter povrchu ale pochopitelně bude mít vliv na dosahované časy.

Až nový rok ukáže, co úpravy reálně přinesly. Loňské modifikace sjezdu z okruhu přinesly jen problémy, parkování je horší než u béčkového nákupního střediska z dob minulých. Občerstvení zajišťuje dlouhá léta známý Devil's Diner, který je sice symbolem, ale má tak malou kapacitu, že se do něj ve špičce ani nedá dostat. Každoroční investice ovšem naznačují, že ikonický okruh unikl nejisté budoucnosti a dětem o něm snad už nebudeme muset jen vyprávět. Díky bohu alespoň za to...

Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 1 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 01Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 2 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 02Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 3 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 03Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 4 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 04Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 5 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 05Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 6 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 06Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 7 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 08Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 8 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 09Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 9 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 10
Úpravy Nürburgringu jsou v plném proudu, taková auta na něm hned tak neuvidíte...

Rusové znovu mění Nürburgring, přestavují i nejsledovanější místo okruhu - 10 - Nurburging Nordschleife opravy zmeny 2017 2018 11
Grafika Dala Lomase z Bridge To Gantry ukazuje obrazem, kde a jak se okruh mění

Zdroj: Bridge To Gantry

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama