Reklama

Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video)

Sbírky desítek i stovek aut nejsou nic až tak výjimečného, tito lidé si ale pořídili v posledních dekádách celkem 80 Viperů. A neprodali ani jeden.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video)

11.3.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Sbírky desítek i stovek aut nejsou nic až tak výjimečného, tito lidé si ale pořídili v posledních dekádách celkem 80 Viperů. A neprodali ani jeden.

Většina lidí, kteří mají auto, má jedno. Stačí jim do práce, pro rohlíky, za babičkou, na dovolenou a leckdy i pro trochu zábavy za volantem. Dost lidí má auta dvě, jedno třeba na ježdění přes týden a druhé o víkendu či jedno pro práci a druhé pro rodinu. Na různá jednociferná množství aut ve vlastnictví jednoho člověka či rodiny vůbec narazíme relativně často a obvykle jsou to vozy rozdílného typu nebo alespoň značky. Však proč si kupovat třeba tři Škody Octavia, pokud nepůjde o kombík 1,6 TDI a liftback RS?

Tohle všechno dává smysl, jenže pak pak jsou tu D'Ann a Wayne Rauhovi, manželé podnikající v ropném průmyslu a žijící v Texasu. Jejich sbírka čítá 140 automobilů, což by až tak nepřekvapilo, jenže většinu z nich, 80 kusů, tvoří Dodge Viper. Čtete správně, tihle dva lidé mají osmdesát Viperů. Auta jsou různého stáří a různé vzácnosti, např. zlatý kousek generace ZB II je úplně poslední vyrobený kus té generace. Všechno jsou to ale Vipery, všechny mají pod kapotou desetiválec Viper, jsou to prostě velmi podobné stroje.

Wayne Rauh nedávno rodinná auta spočítal a zjistil, že Viperů je přesně 80. Z toho prý 21 patří jemu a zbytek jeho ženě D'Ann. A nejsou to garážové princezny, téměř všechna auta pravidelně jezdí, pár s nimi jezdí po městě i na projížďky. Po každé jízdě jsou auta důkladně čištěna, Waynovi prý zabere vyčistit jeden vůz od kol po střechu celý den.

Kolekce Viperů ve vlastnictví Rauhových má hodnotu asi 7,5 milionu dolarů, tedy zhruba 191,1 milionu korun, a je pochopitelně největší na světě. Ceny nejvzácnějších exemplářů sahají do vysokých jednotek milionů Kč a dá se očekávat, že s koncem výroby Viperu bude hodnota všech generací, nejen té poslední, růst. To tuto sbírku jistě zhodnotí, D'Ann Rauh však o prodeji nepřemýšlí. „Nikdy jsem žádný neprodala, je to jako s dětmi, nezbavujete se dětí. Jednou, až budu opravdu stará a nebudu moct do Viperu vlézt, tak asi budou na prodej, myslím,” říká. Do té doby budou asi jen přibývat, poslední kus si manželé Rauhovi koupili nedávno...

Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 1 - Dodge Viper sbirka 80 ks 01Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 2 - Dodge Viper sbirka 80 ks 02Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 3 - Dodge Viper sbirka 80 ks 03Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 4 - Dodge Viper sbirka 80 ks 04Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 5 - Dodge Viper sbirka 80 ks 06Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 6 - Dodge Viper sbirka 80 ks 07Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 7 - Dodge Viper sbirka 80 ks 08Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 8 - Dodge Viper sbirka 80 ks 09Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 9 - Dodge Viper sbirka 80 ks 10Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 10 - Dodge Viper sbirka 80 ks 11Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 11 - Dodge Viper sbirka 80 ks 12Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 12 - Dodge Viper sbirka 80 ks 13Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 13 - Dodge Viper sbirka 80 ks 14Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 14 - Dodge Viper sbirka 80 ks 15Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 15 - Dodge Viper sbirka 80 ks 16Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 16 - Dodge Viper sbirka 80 ks 17Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 17 - Dodge Viper sbirka 80 ks 18Nahlédněte do největší sbírky Dodgů Viper, dva lidé jich poskládali 80 (+ video) - 18 - Dodge Viper sbirka 80 ks 19
Co se týče Viperů, najdete v této sbírce opravdu všechno...

Zdroj: Barcroft Cars@Youtube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše