Reklama

Nejdražší registrační značka světa je na prodej. Její cena je naprosto šílená

Pokud vám 10 tisíc korun nezbytných na českou registrační značku na přání přijde jako nehorázná suma, pak se raději ani neptejte, na kolik přijde britská „F1”.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nejdražší registrační značka světa je na prodej. Její cena je naprosto šílená

9.4.2018 | Petr Miler | 6 příspěvků

Pokud vám 10 tisíc korun nezbytných na českou registrační značku na přání přijde jako nehorázná suma, pak se raději ani neptejte, na kolik přijde britská „F1”.

Už déle než dva roky si u nás můžete pořídit registrační značku na přání. Kombinace skoro jakýchkoli písmen a čísel, kterou neužívá nikdo jiný, vás tu vyjde na 5 000 Kč za tabulku, tedy 10 000 Kč za „sadu”. Takové značky si pak můžete ponechat, nebo je prodat i s autem, obchodování čistě s nimi ale české zákony nepřipouští. Trochu jiná situace je ve Velké Británii, kde specifické kombinace znaků draží sám stát a majitelé si je pak mohou prodávat i mezi sebou.

Ceny těch nejdražších tak stoupají až k astronomickým sumám, neboť pro některé Brity nepředstavují ani desítky milionů korun peníze, které by nemohli postrádat. Aktuálně je oficiálně nejdražší britskou značkou kombinace "25 O", která zdobí Ferrari uhádnutelného typu. Před pár léty přišla na 518 tisíc liber, tedy asi 15 milionu Kč. Jistě obrovské peníze, bez ohledu na to je ale za nejcennější značku považována jiná. A i tento rekord může být brzy překonán jejím prodejem.

Jde o kombinaci „F1”, která je zajímavá svou vazbou na královnu motorsportu. Ta už léta patří šéfovi tuningové firmy Kahn Design, Afzalu Kahnovi, který ji v roce 2007 koupil za tehdy rekordních 440 000 liber. Od té doby značka zdobila řadu jeho vozů, zejména pak Mercedes-Benz SLR a Bugatti Veyron. V mezičase se ozvalo pár zájemců, kteří tuto značku chtěli a jeden z nich Kahnovi nabízel neskutečných 6 milionů GBP (175 milionů Kč). Kahn však nabídku odmítl s tím, že značka má vyšší cenu.

Pokud se ptáte jakou, pak vám raději doporučujeme chvíli nic nepít ani nejíst. Kahn totiž právě vyvěsil nabídku na prodej značky na webu RegTransfers a požaduje za ni 12 009 995 GBP. To je skoro 350 milionů korun, tedy suma, která by vám stačila na menší flotilu Bugatti Chiron, jednoho nejdražších produkčních aut světa.

Jestli se za takovou sumu skutečně prodá, si netroufáme odhadovat, není to ale poprvé, co se „F1” objevuje v nabídce. Ta dřívější s cenou o 2 miliony liber nižší ale nakonec byla stažena, až teď ale zřejmě přišel ten správný čas... najít nějakého blázna se stovkami milionů v kapse.

Nejdražší registrační značka světa je na prodej. Její cena je naprosto šílená - 1 - Afzal Kahn registracni znacky 01Nejdražší registrační značka světa je na prodej. Její cena je naprosto šílená - 2 - Afzal Kahn registracni znacky 02Nejdražší registrační značka světa je na prodej. Její cena je naprosto šílená - 3 - Afzal Kahn registracni znacky 03
Kdybyste chtěli mít tuto výjimečnost na svém autě, stačí drobnost - 350 milionů korun

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama