Reklama

Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat

Výběr barvy auta je věc každého majitele a bílá Ferrari mají své místo v historii. Jenže na moderním stroji jako 812 Superfast se podle nás moc nevyjímá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat

3.2.2018 | Mirek Mazal | 32 příspěvků

Výběr barvy auta je věc každého majitele a bílá Ferrari mají své místo v historii. Jenže na moderním stroji jako 812 Superfast se podle nás moc nevyjímá.

Na post nejoblíbenější barvy laku nových aut se bílá barva poprvé propracovala v roce 2011. Vedení jí zůstalo i nadále a také v posledním sledovaném období na celém světě suverénně porazila všechny další odstíny. Při volbě této barvy nehraje roli pohlaví majitele, muži i ženy bílou preferují velmi podobně. A dříve přehlížené základní zbarvení se ve velkém objevuje na všech typech vozů, výjimkou tedy nejsou ani ta nejdražší a nejrychlejší.

U Ferrari jsme si zvykli na to, že nejčastěji volenou barvou je červená, nemusí ale zůstat u ní. Alternativní lakování často dodá maranellským vozům zvláštní kouzlo a exkluzivitu proti záplavě červených karoserii Rosso Corsa nebo Rosso Scuderia. Například Ferrari 812 Superfast nabízí hned několik dalších odstínů od šedé přes modrou až po bílou. Zákazníci si navíc mohou navolit barevnou kombinaci dle libosti a jen katalogem se nemusí omezovat. Tedy skoro se nemusí omezovat.

Majitel holandského Ferrari 812, podle dostupných informací umělec Joseph Klibansky, zvolil zlatou střední cestu. Červené není, barvu na přání také nemá, nalakováno je do standardní bílé. Palec nahoru za to, že nešel s „davem”, ale bílá také není výhra v loterii, alespoň podle našeho názoru. Zatímco některým starším modelům (vzpomeňme Testarossu z Miami Vice nebo Vlka z Wall Street) bílá docela sekne, výrazné tvary moderních Ferrari se nám zdají být s touto barvou nekompatibilní.

Zvlášť s nelakovanými karbonovými doplňky vypadá bílá 812 spíše jako vývojový prototyp, auto obdařené nějakým nepovedeným tuningem nebo nedokončená replika. Divoké tvary 812 Superfast nechává bílá až příliš vyniknout a při pohledu zezadu působí až otyle, snad by si mohlo říkat i Superfat.

Samozřejmě, je to jen náš názor a ani ten nemění nic na tom, že jakékoli auto s 800koňovou atmosférickou V12 bude vnitřně krásné i bez karoserie. Ale... Podívejte se sami a řekněte, jak na vás tohle auto působí.

Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat - 1 - Ferrari 812 Superfast 2017 Holandsko bilo cerna 01Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat - 2 - Ferrari 812 Superfast 2017 Holandsko bilo cerna 02Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat - 3 - Ferrari 812 Superfast 2017 Holandsko bilo cerna 03Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat - 4 - Ferrari 812 Superfast 2017 Holandsko bilo cerna 04Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat - 5 - Ferrari 812 Superfast 2017 Holandsko bilo cerna 05Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat - 6 - Ferrari 812 Superfast 2017 Holandsko bilo cerna 06Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat - 7 - Ferrari 812 Superfast 2017 Holandsko bilo cerna 07Někdo si koupil moderní Ferrari v bílé. A podle nás to neměl dělat - 8 - Ferrari 812 Superfast 2017 Holandsko bilo cerna 08
Bílé Ferrari 812 Superfast působí lacině a neadekvátně vůči svým opravdovým schopnostem nejsilnějšího Ferrari všech dob. Dravá žlutá udělá lepší službu, podle našeho mínění

Zdroj: Autojunk

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 32 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama