Někdo vytáhl na sprinterskou dráhu starý karavan, publikum jen zíralo

Když se na sprintech objeví podobné auto, obvykle to znamená jedno - skrytého drtiče iluzí majitelů špičkových supersportů. V tomto případě ale bylo všechno trochu jinak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Někdo vytáhl na sprinterskou dráhu starý karavan, publikum jen zíralo

30.6.2019 | Petr Miler

Když se na sprintech objeví podobné auto, obvykle to znamená jedno - skrytého drtiče iluzí majitelů špičkových supersportů. V tomto případě ale bylo všechno trochu jinak.

Závody ve sprintech jsou vlastně trochu ohraná písnička. Sejde se tam spousta rychlých aut v sériových i upravených podobách a postupně předvedou zajímavá klání, v nichž ta nejlepší při sprintu na 400 metrů koketují s pokořením 10sekundové hranice, pokud ji tedy rovnou nepřekonají. Zajímavé? Jistě. Nezapomenutelné? Ani ne.

Občas ale tyto závody navštíví vůz, který jako by na ně nepatřil. Obvykle je to velmi staré auto působící dojmem, že je rádo, že vůbec dorazilo, popřípadě typ vozu, který se na sprinty z podstaty nehodí. První reakcí je obvykle smích, neboť od takových strojů nečeká obvykle nikdo nic. Druhou pak údiv, neboť bývají až absurdně upravená a kolikrát patří mezi ta nejlepší.

Když se tedy na britské sprinterské dráze Santa Pod objevil starý karavan Coachman Mirada, každý zbystřil. Čekat, že někdo kdesi splašil něco jako raketový pohon a nacpal jej do této krabice s cílem překvapovat na sprintech, nebylo nemístné, jenže... tady se to se nestalo. První reakcí byl v tomto případě smích a tou druhou též.

Proč řidič s tímto strojem na Santa Pod zajel, nás míjí, ale třeba chtěl jen pobavit sebe i okolí. V takovém případě uspěl, neboť publikum jen s úsměvem zíralo, jak cíl protnul v čase přes 26 sekund rychlostí okolo 80 km/h. Něco tak pomalého se opravdu nevídá...


Někdo vytáhl na sprinterskou dráhu starý karavan, publikum jen zíralo - 1 - Stary karavan Coachman Mirada sprint 01Někdo vytáhl na sprinterskou dráhu starý karavan, publikum jen zíralo - 2 - Stary karavan Coachman Mirada sprint 02Někdo vytáhl na sprinterskou dráhu starý karavan, publikum jen zíralo - 3 - Stary karavan Coachman Mirada sprint 03Někdo vytáhl na sprinterskou dráhu starý karavan, publikum jen zíralo - 4 - Stary karavan Coachman Mirada sprint 04Někdo vytáhl na sprinterskou dráhu starý karavan, publikum jen zíralo - 5 - Stary karavan Coachman Mirada sprint 05Někdo vytáhl na sprinterskou dráhu starý karavan, publikum jen zíralo - 6 - Stary karavan Coachman Mirada sprint 06
Starý karavan na startu sprinterské dráhy není sleeper k pohledání, ale recese k pohledání

Zdroj: Mk1Kieran@Youtube

Petr Miler

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše