Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nizozemec si v Česku koupil ojeté Ferrari, vozí v něm psa
18.1.2019 | Mirek Mazal
Cizinci za západu Evropy si pro ojetá auta do České republiky obvykle nejezdí, nejčastěji kvůli pochybnostem nad předchozí péčí. Když ale potřebujete auto na vožení psa, i Ferrari z ČR zjevně přijde vhod.
Náhodný kolemjdoucí zachytil na parkovišti u kancelářského komplexu v Maastrichtu Ferrari 599 GTB Fiorano černé barvy. Byl by to jistě zajímavý úlovek tak či onak, však Ferrari 599 běžně člověk pod širým nebem stát nevidí, v tomto případě byl ale ještě výjimečnější. Na první dobrou zaujala registrační značka s červeným pruhem dokladující nedávný vývoz auta z České republiky. Bílé tabulky s černými čísly a rudým znakem vydává příslušný úřad na žádost vlastníka silničního vozidla, pro černé GT si v tomto případě do české kotliny zajel nový majitel až z Nizozemska.
To je samo o sobě neobvyklé, neboť cizinci ze západu běžně v ČR ojetiny nekupují, stejně jako Češi nekupují ojetiny z Ukrajiny a podobně. Typickou je obava o stav daný kvalitou silnic a předchozí péčí, v tomto případě si ale Nizozemec pro Ferrari na východ sjel. A na důvod může poukazovat otevřené okno, které tak nezůstalo omylem.
Za normálních okolností nenechává okno na veřejně přístupném parkovišti otevřené nikdo, natož pak majitel tak drahého vozidla. Fotograf si obešel Ferrari ze všech stran, zvěčnil nezvyklý formát registračních značek, prohlédl tvary maranellského koníka a vydal se prozkoumat interiér, jestli je vše v pořádku.
Nic se neztratilo, okno bylo pootevřené kvůli přítomnosti čtyřnohého miláčka. Na sedadle spolujezdce si trůnil malý bílý pes, kterému se i za současného počasí (v Nizozemsku je přece jen tepleji...) v autě jistě lépe žilo, když do jeho nitra proudil čerstvý vzduch.
Jistá lehkovážnost majitele (otevřené okno, pes s volným polem působnosti v interiéru Ferrari...) možná ukazuje, proč se ojetiny z České republiky neobával. Patrně je to někdo velmi bohatý, kdo si takové auto nepořídil jako něco výjimečného, ale jako vůz dobrý leda tak na běžné ježdění se psem na sedadle. Inu, někdo má a někdo nemá...






Ojeté Ferrari 599 bylo podle vývozní registrační značky čerstvě vyvezeno z České republiky. V Nizozemsku bude sloužit novému majiteli zjevně i k převozu zvířat
Zdroj: Auto Junk
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
před 10 hodinami
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
včera
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Ojeté hybridy trápí další dosud přehlížený problém, zajíce v pytli kupujete v podstatě s každým z nich
před hodinou
VW chce rozhýbat prodeje elektrických modelů tím, že je lidem dovolí vrátit do 100 dnů od koupě. To nemusí dobře dopadnout
před 3 hodinami
Jeep žádá majitele statisíců aut z posledních let, aby je parkovali daleko od domů, mohou shořet
před 4 hodinami
Prodeje elektrických Subaru v USA po konci dotací jsou ještě varovnější, klesly na úplné dno
před 6 hodinami
K mání je dodnes zcela nejetá Mazda z časů sametové revoluce, dokonalý stroj času nikdo ani pořádně nevybalil
před 7 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
