- -

Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně

Nové rumunské SUV bude nejen delší, ale podle zdání i citelně mohutnější než dosluhující provedení. Konkrétní data si řekneme již ve čtvrtek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně

19.6.2017 | Petr Prokopec | 15 příspěvků

Nové rumunské SUV bude nejen delší, ale podle zdání i citelně mohutnější než dosluhující provedení. Konkrétní data si řekneme již ve čtvrtek.

Již jen tři dny zbývají do oficiálně neavizovaného, ale očekávaného termínu odhalení druhé generace Dacie Duster. Ta je jednou z nejdůležitějších novinek letošního roku, přesto se rumunské automobilce prozatím daří bránit obvyklým únikům. Modernizované SUV nám zatím ukázali jen automobiloví paparazzi a nejinak je tomu i dnes. Na světě je totiž první video maskovaného prototypu.

Právě s ohledem na hutnou kamufláž, jež Duster halí od podlahy až po střechu, se můžeme jen stěží zabývat detaily. Nicméně i bez znalosti předchozích informací by mělo být hned na první pohled jasné, že druhá generace oproti stávajícímu provedení narostla. V závěru videa jsou oba modely natočeny krátce za sebou, přičemž ten nový není jen delší, ale působí i mohutnějším dojmem - nejspíše tedy bude i širší.

Je jasné, že maskování reálné obrysy zastírá a skutečnost ještě může být jiná. Šířka může být nachlup stejná jako u dnešního vozu a výška se může dokonce snížit. To ovšem dříve než ve čtvrtek 22. června nezjistíme. Jsme zvědavi, zda Dacia představí pouze základní pětimístný model, či jestli rovnou vyrukuje i se sedmimístným provedením.

Zajímavý také bude pohled na použitou techniku. Prozatím ani nevím, zda bude novinka stát na platformě CMF, která by zvětšení rozměrů dovolila. Zároveň by s ní ale měla být spojena vyšší cena, což by mohlo negativně ovlivnit registrace rumunského SUV. Jelikož jde přitom o stěžejní pilíř úspěchu Dacie Duster, je možné, že nakonec i druhá generace setrvá u současných komponentů, jen evolučně vylepšených.

Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 1 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 01Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 2 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 02Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 3 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 03Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 4 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 04Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 5 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 05Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 6 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 06Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 7 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 07Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 8 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 08Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 9 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 09Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 10 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 10Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 11 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 11Nová Dacia Duster poprvé natočena v akci, i s aktuální generací. Vypadá mohutně - 12 - Dacia Duster 2018 nova spy video prvni 12
Nová generace Dacie Duster bude nejen delší, ale také mohutnější než stávající provedení

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše