- -

Nová Kia Picanto 2017 nafocena bez maskování, jde ve stopách větších sester (+ video)

Malý korejský hatchback projde výraznou proměnou. Ta přinese více místa a kvalitnější materiály v kabině či přeplňovaný tříválec pod kapotou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Kia Picanto 2017 nafocena bez maskování, jde ve stopách větších sester (+ video)

26.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Malý korejský hatchback projde výraznou proměnou. Ta přinese více místa a kvalitnější materiály v kabině či přeplňovaný tříválec pod kapotou.

Je tomu jen pár týdnů, co Kia představila novou generaci modelu Rio. Tento hatchback dostal do vínku mnohem agresivnější vizáž a stejným směrem zjevně zamíří i menší Picanto, které by v příštím roce mělo dorazit již ve své třetí inkarnaci. Ta vozu přinese zejména rozšířenou čelní masku v podobě „tygřího čumáku“.

Nová maska nyní přímo navazuje na modifikované světlomety zahrnující LEDky pro denní svícení, dále můžeme zmínit rovněž odlišný nárazník. Zde se zvětšení dočkal centrální otvor, zatímco ty boční jsou o poznání užší. Vše napomáhá pohlednější vizáži, což se evidentně bude týkat také zádě. Detailní pohled na ni nám ale zatím zůstává odepřen.

Obdobně můžeme mluvit také o kabině, kde lze očekávat především důraz na vyšší kvalitu použitých materiálů. O třídu výše se přitom nemají posunout jen plasty, ale třeba také sedadla. Vrcholné úrovně výbavy dokonce v tomto směru mají zahrnovat i kožené čalounění, byť zatím není jasné, zda se nebude týkat jen volantu a řadicí páky.

Dále se mluví o zajímavě stylizovaných výdeších klimatizace či dotykovém displeji multimediálního systému, který má vystupovat z palubní desky. Sazkou na jistotu je přitom i větší prostor na předních i zadních sedadlech, který je dán novou platformou. S tou přitom dorazí i efektivnější pohonné jednotky používané také mateřským Hyundai.

Pro základní modely je vyhrazen 1,25litrový atmosférický benzinový čtyřválec, kromě něj ovšem dostane Picanto také nový litrový tříválec T-GDI. Tato pohonná jednotka přitom u větších modelů značky nabízí 120 koní, v případě malého hatchbacku však nejspíše nabídne koní maximálně 100. I tak se ale dá očekávat slušná jízdní dynamika.

Ve finále můžeme dodat, že virtuální představení souběžně s živým korejským debutem by mělo proběhnout na počátku příštího roku. Výstavní premiéra evropské varianty se proto očekává na březnovém autosalonu v Ženevě, prodej by pak měl odstartovat v první polovině roku.

Nová Kia Picanto 2017 nafocena bez maskování, jde ve stopách větších sester (+ video) - 1 - Kia Picanto 2017 nova bez maskovani 01
Čelní partie nové Kie Picanto se již dostaly na světlo světa bez maskování...

Nová Kia Picanto 2017 nafocena bez maskování, jde ve stopách větších sester (+ video) - 2 - Kia Picanto 2017 prvni spy foto 02Nová Kia Picanto 2017 nafocena bez maskování, jde ve stopách větších sester (+ video) - 3 - Kia Picanto 2017 prvni spy foto 04Nová Kia Picanto 2017 nafocena bez maskování, jde ve stopách větších sester (+ video) - 4 - Kia Picanto 2017 prvni spy foto 06Nová Kia Picanto 2017 nafocena bez maskování, jde ve stopách větších sester (+ video) - 5 - Kia Picanto 2017 prvni spy foto 08Nová Kia Picanto 2017 nafocena bez maskování, jde ve stopách větších sester (+ video) - 6 - Kia Picanto 2017 prvni spy foto 09Nová Kia Picanto 2017 nafocena bez maskování, jde ve stopách větších sester (+ video) - 7 - Kia Picanto 2017 prvni spy foto 10
...ve zbytku ale musíme zatím spoléhat jen na špionážní fotky zakamuflovaných prototypů

Zdroje: Kia World, Auto Evolution

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama