Reklama

Nové Audi S8 nafoceno zblízka při testech, i s bizarním nápisem na palubní desce

Nová A8 je venku, její sportovní verze ale teprve prochází vývojem. A ani v interiéru vás nenechá na pochybách, že ji vyvíjí Němci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Audi S8 nafoceno zblízka při testech, i s bizarním nápisem na palubní desce

19.8.2017 | Petr Prokopec | 8 příspěvků

Nová A8 je venku, její sportovní verze ale teprve prochází vývojem. A ani v interiéru vás nenechá na pochybách, že ji vyvíjí Němci.

Novou generaci Audi A8 jsme si mohli představit už docela podrobně, ačkoliv třeba o motorech a zejména jízdní dynamice se německá automobilka příliš nerozpovídala. Zatím tedy víme jen tolik, že vůz bude zpočátku k mání pouze s benzinovým a dieselovým šestiválcem. Posléze se dočkáme ještě osmiválcových jednotek, stejně jako dvanáctiválcového a plug-in hybridního provedení. Ani tím ale nabídka neskončí.

Audi přijde také s novou generací modelu S8, pod jehož kapotu se stejně jako v případě dosluhujícího provedení nastěhuje čtyřlitrový osmiválec twin-turbo. Ten dosud produkoval maximálně 605 koní a 750 Nm, v případě novinky lze však očekávat vyšší výkon i točivý moment. Audi při konstrukci nové A8 využilo kromě hliníku i karbon nebo hořčík, hmotnost však přesto neudržela na uzdě. Za jejím nárůstem hledejte mj. rozměrnou panoramatickou střechu a moderní technologie. Stejně jako standardní verze tedy i varianta S8 pár kilo přibere, a proto je třeba i vícera koní.

Stran toho můžeme očekávat také nové nárazníky či odlišný design litých kol, skrze něž budou prosvítat větší brzdy, chybět pak nebude ani čtveřice koncovek výfuku. To všechno naznačuje jen lehce maskovaný testovací prototyp, který byl aktuálně nafocen přímo na Grossglockneru, dokonce i v garážích přímo pod samotným vrcholem nejvyšší hory Rakouska. Díky tomu nám pohotový fotograf dopřál i úsměvný pohled na palubní desku, který vás nenechá na pochybách, že tento vůz testují někdy až příliš důslední Němci. Nápis o tom, že jde o prototyp divize Quattro/Sport, který zatím nebyl uvolněn pro běžný provoz, se zdá být dokonale zbytný - jako by to snad kdokoli z lidí, kteří s ním jezdí, mohl nevědět.

Kdy lze nové Audi S8 očekávat v showroomech? Konkrétním datem posloužit nemůžeme, nicméně je možné, že se ukáže v březnu 2018 v Ženevě. Prodej by tedy odstartoval zhruba na přelomu prvního a druhého pololetí roku za cenu okolo 3,2 milionu korun.

Nové Audi S8 nafoceno zblízka při testech, i s bizarním nápisem na palubní desce - 1 - Audi S8 2018 spy foto 01Nové Audi S8 nafoceno zblízka při testech, i s bizarním nápisem na palubní desce - 2 - Audi S8 2018 spy foto 02Nové Audi S8 nafoceno zblízka při testech, i s bizarním nápisem na palubní desce - 3 - Audi S8 2018 spy foto 03Nové Audi S8 nafoceno zblízka při testech, i s bizarním nápisem na palubní desce - 4 - Audi S8 2018 spy foto 04Nové Audi S8 nafoceno zblízka při testech, i s bizarním nápisem na palubní desce - 5 - Audi S8 2018 spy foto 05Nové Audi S8 nafoceno zblízka při testech, i s bizarním nápisem na palubní desce - 6 - Audi S8 2018 spy foto 06Nové Audi S8 nafoceno zblízka při testech, i s bizarním nápisem na palubní desce - 7 - Audi S8 2018 spy zblizka dalsi 01
Chystané Audi S8 se ukázalo poblíž Grossglockneru. Pochlubilo se více než 600 koňmi a samolepkou na palubce, dle které nejde o vůz z běžného prodeje. Nápis spojený s ESC výše můžete zkusit rozluštit sami, nám se to zatím nepodařilo

Foto: Autojunk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše