Reklama

Nové BMW M5 natočeno zevnitř, na novém voliči automatu má zvláštní tlačítka

Mnichovský über-sedan nedostane jen výkonné pohonné ústrojí, pohon 4x4 a agresivnější vzhled ale také interiér vzdálený od běžné řady 5.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW M5 natočeno zevnitř, na novém voliči automatu má zvláštní tlačítka

4.7.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Mnichovský über-sedan nedostane jen výkonné pohonné ústrojí, pohon 4x4 a agresivnější vzhled ale také interiér vzdálený od běžné řady 5.

Prezentace nového BMW M5 je již takřka za rohem. Nemůžeme se tedy mnichovské značce divit, že u svého dlouho očekávaného über-sedanu ladí poslední detaily. Z toho důvodu vyrazily na Severní smyčku Nürburgringu další testovací prototypy. Ty jsou sice zvenčí stále oblepeny kamufláží od podlahy až po střechu, uvnitř už ale nová M5 až takové tajnosti nedělá. A jeden z prototypů nechal našeho přítele Dannyho Graumanse z kanálu „Supercars from EU” na Youtube pořádně nahlédnout do svého nitra.

Pokud dáme stranou architekturu palubní desky, kterou M5 sdílí s běžným BMW řady 5, můžeme si povšimnout řady nových detailů. Jedním z nich je volič osmistupňového automatu, který dostal zcela nový tvar. Vypadá přitom sportovněji než standardní provedení, kromě toho hostí ve své přední části dosud nevídaná tlačítka. K čemu slouží, je otázkou, dost možná ale ovládají rychlost a jemnost řazení převodovky, což by u eMkových modelů BMW nebyla novinka.

Jistotu až do oficiálního debutu pochopitelně mít nebudeme, o možném přesunutí těchto tlačítek ze středové konzole přímo na volič se ale mluvilo již dříve. To by umožnilo ponechat ruku „na svém místě” i při ovládání nastavení řazení. Logicky by to přineslo více bezpečnosti, nové BMW M5 ale nechce hrát jen na tuto strunu. Chce nabídnout i citelně hlučnější vůz, a proto vyrukuje také s několika režimy výfuku, které navíc bude možné ovládat bez ohledu na zvolený jízdní mód. Proto ostatně středová konzole hostí i další tlačítka.

Na bližší informace bude třeba vyčkat. Připomeňme, že nová M5 dostane pohon všech kol, onen automat navíc bude mít hydrodynamický měnič, už nepůjde o dvouspojkovou skříň. M5 se tak ještě více vzdálí svým kořenům, i když značka dodává, že systém bude již standardně favorizovat zadní nápravu. Na vyžádání ovšem plný potenciál motoru, tedy 4,4litrového přeplňovaného osmiválce, zamíří jen a pouze na zadní kola.

Nové BMW M5 natočeno zevnitř, na novém voliči automatu má zvláštní tlačítka - 1 - BMW M5 2018 interier Ring videoscreen 01Nové BMW M5 natočeno zevnitř, na novém voliči automatu má zvláštní tlačítka - 2 - BMW M5 2018 interier Ring videoscreen 02Nové BMW M5 natočeno zevnitř, na novém voliči automatu má zvláštní tlačítka - 3 - BMW M5 2018 interier Ring videoscreen 03Nové BMW M5 natočeno zevnitř, na novém voliči automatu má zvláštní tlačítka - 4 - BMW M5 2018 interier Ring videoscreen 04Nové BMW M5 natočeno zevnitř, na novém voliči automatu má zvláštní tlačítka - 5 - BMW M5 2018 interier Ring videoscreen 05
Jeden z testovacích prototypů nového BMW M5 nechal nahlédnout do svého interiéru, ukázal hlavně nový volič automatu s pozoruhodnými tlačítky přímo na něm

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama