Reklama

Nové BMW M5 poprvé nafoceno na ulici, je to tak trochu vlk v beránčím rouše

Mnichovská novinka má pod kapotou 600 koní, s nimiž stovku zvládá již za 3,4 sekundy, vzhledem se ale drží docela při zemi. Jak se vám líbí?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW M5 poprvé nafoceno na ulici, je to tak trochu vlk v beránčím rouše

20.10.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Mnichovská novinka má pod kapotou 600 koní, s nimiž stovku zvládá již za 3,4 sekundy, vzhledem se ale drží docela při zemi. Jak se vám líbí?

Nové BMW M5 jsme si mohli představit teprve před pár týdny. Vůz je od té doby možné objednávat, však jsme zmínili i základní cenu na německém trhu (117 900 Eur, cca 2 570 000 Kč), přesto nelze očekávat, že by se první kusy dostaly k zákazníkům dříve než za několik měsíců. Nečekali jsme tedy, že si vůz budeme moci prohlédnout pod širým nebem o mnoho dříve, jenže jeden z továrních, patrně ještě předsériových kusů si už na začátku podzimu udělal výlet do přírody i se zastávkou na jednom parkovišti. A pohotové kolemjdoucí to nenechalo v klidu.

Na přiložených fotkách si tak můžete prohlédnout stroj, který pohání přeplňovaný 4,4litrový osmiválec s výkonem 600 koní. S ním se rozjede na stovku za pouhé 3,4 sekundy, tedy za nejlepší čas, jakého kdy byl sériový „bavorák“ schopen. Této dynamice se nemůže rovnat ani M4 GTS (0-100 km/h za 3,8 sekundy) a na místě je ptát se: Řekli byste to do něj?

I když M5 dostala agresivnější a aerodynamičtější bodykit než technicky spřízněná M550i xDrive, nejde zrovna o křiklavé auto. Nebudeme říkat, že je absolutně nenápadné nebo dokonce nudné, vzhledem k designovému přiostření standardní nabídky pětky ale M5 rázem vypadá jako vlk v rouše beránka. Pravda, trochu nasteroidovaného, ale přesto.

Otázkou tak už jen zůstává, zda se vám právě takto pojatá M5 líbí. My bychom si asi nechali říct, i když z postupného přerodu em-pětky ze zadokolky s atmosféricky plněným motorem a manuální převodovkou (ještě u E39 výlučně) na čtyřkolku s turby a automatem (u F90 už výlučně) dvakrát nadšení nejsme...

Nové BMW M5 poprvé nafoceno na ulici, je to tak trochu vlk v beránčím rouše - 1 - BMW M5 F90 v prirode 01Nové BMW M5 poprvé nafoceno na ulici, je to tak trochu vlk v beránčím rouše - 2 - BMW M5 F90 v prirode 02Nové BMW M5 poprvé nafoceno na ulici, je to tak trochu vlk v beránčím rouše - 3 - BMW M5 F90 v prirode 03Nové BMW M5 poprvé nafoceno na ulici, je to tak trochu vlk v beránčím rouše - 4 - BMW M5 F90 v prirode 04Nové BMW M5 poprvé nafoceno na ulici, je to tak trochu vlk v beránčím rouše - 5 - BMW M5 F90 v prirode 05Nové BMW M5 poprvé nafoceno na ulici, je to tak trochu vlk v beránčím rouše - 6 - BMW M5 F90 v prirode 06
Nové BMW M5 není vizuálně příliš agresivní, s tmavým lakem by v danu snadno zaniklo. Svědčí o tom i tyto snímky modrého exempláře „v přírodě“

Foto: Autojunk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama