- -

Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel

Máme tu další z automobilových obětí hurikánu Harvey. Její osud je tentokrát ještě smutnější, s mnichovským sedanem totiž ještě nikdo ani nevyjel.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel

18.10.2017 | Petr Prokopec | 37 příspěvků

Máme tu další z automobilových obětí hurikánu Harvey. Její osud je tentokrát ještě smutnější, s mnichovským sedanem totiž ještě nikdo ani nevyjel.

Od ničivého řádění hurikánu Harvey uplynulo již sedm týdnů. I přesto však mnohé oblasti stále vypadají, jako kdyby se přes ně ničivá bouře přehnala včera. Jedním z nejvíce zasažených míst je texaský Rockport, kde hladina vody při následných záplavách přesáhla tři metry. Není tedy vlastně překvapivé, že pročistěny jsou prozatím jen ulice, jež lemuje harampádí vynášené ze zničených domů.

Proč takový úvod? Zejména proto, aby nám pomohl co nejlépe vystihnout situaci, která v Texasu na sklonku léta panovala. Rockport se přitom nachází nedaleko Houstonu, jenž byl zasažen podobnou měrou. Spolu s domy řádění hurikánu odskákala rovněž auta, z nichž některá ještě ani nestihla najít svého majitele. Jako třeba BMW M550i xDrive, jež si můžete prohlédnout na snímcích.

Tento vůz byl vyroben v letošním roce, najet ještě nezvládl jediný kilometr. Přesto je ovšem na odpis, neboť voda jej ještě v dealerství BMW zaplavila až po boční okna. Kompletně zničena je tedy veškerá palubní elektronika, navíc sůl a nánosy bahna zanechaly podpis na většině mechanických komponentů. V interiéru pro změnu začíná řádit plíseň, nějaký předmět navíc zničil i pravý bok.

Vůz je tedy aktuálně nabízen firmou Copart, která má likvidaci škod ve spolupráci s pojišťovnami na starosti. Auto je tedy prodáváno na náhradní díly, je však vskutku otázkou, kolik z nich bude moci nový majitel použít - vše de facto závisí na kompletní demontáži tohoto kousku a možnosti některé komponenty vyčistit. Divit bychom se proto neměli prozatím velmi nízkému zájmu.

Jako nové přitom BMW M550i xDrive vychází ve Spojených státech na 73 400 USD (cca 1 608 000 Kč), u nás stojí 2 310 100 Kč. Za nabízený zaplavený exemplář s nulovým nájezdem ovšem aktuálně někdo v aukci nabízí nejvíce 1 050 USD (23 000 Kč). S ohledem na míru poškození je přitom více než jisté, že zase o tolik výše už cena nevyskočí.

Pokud tedy máte zájem, můžete si přihodit. Počítejte však s tím, že finální účet bude třeba navýšit také o dovoz, clo a daň. Je tak vskutku otázkou, zda vám rozprodej jednotlivých komponentů tolik vynese. Rozhodně ale již nepočítejte s tím, že byste si užili ryk 4,4litrového přeplňovaného osmiválce. Tedy ne bez rozsáhlé opravy...

Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 1 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 01Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 2 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 02Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 3 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 03Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 4 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 04Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 5 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 05Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 6 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 06Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 7 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 07Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 8 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 08Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 9 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 09Tomuto BMW M550i hurikán nedal šanci vyjet. Zničené s 0 km je k mání za pakatel - 10 - BMW M550i xDrive hurikan Harvey 10
Toto BMW M550i xDrive nenajelo jediný kilometr. A velmi pravděpodobně ani nenajede, místo toho bude kvůli řádění hurikánu Harvey rozprodáno maximálně na součástky

Zdroj: Copart

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 37 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama