Reklama

Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa

Hurikán Harvey se větší či menší měrou podepsal možná až na milionu aut. Ta jsou nyní svážena na pár míst, na která je ze vzduchu smutný pohled.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa

21.9.2017 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Hurikán Harvey se větší či menší měrou podepsal možná až na milionu aut. Ta jsou nyní svážena na pár míst, na která je ze vzduchu smutný pohled.

V médiích je hurikán Harvey minulostí, pro obyvatele Texasu však stále jde o aktuální realitu. Nejen tím, čím si prošli při samotném hurikánu, ale musí se také vyrovnat se škodami na majetku. Některým se to nejcennější podařilo zachránit, jiným uškodil jak hurikán, tak lidé po něm. To jsou ale jen kapky v moři, zachráněných aut bylo dost, ještě více jich ale bylo poškozeno či úplně zničeno.

Jsou shromažďována na dočasných pohřebištích jako je to na parkovišti závodní dráhy Royal Purple Raceway. Nejde ovšem o jedinou lokalitu, kam jsou auta svážena, tou další je třeba Texas World Speedway.

Tento okruh byl zprovozněn již roku 1968, až do roku 1981 se zde dokonce odehrávaly závody NASCAR. Nicméně odlehlost městečka College Station, kde leží, a nedostatečná infrastruktura vedly k postupnému odchodu pořadatelů různých šampionátů na lépe umístěnou dráhu Michigan International Speedway. Trať proto začala chátrat a hostit spíše jen amatérské podniky.

Již dlouho se přitom spekulovalo o její likvidaci, ostatně sám majitel hodlal před zhruba dvěma roky poslat na místo buldozery, které by okruh srovnaly se zemí. To se sice nakonec nestalo, podle jednoho ze zaměstnanců byl ale odklad jen dočasný. Aktuálně se prý zdá, že Harvey okruhu zasadil poslední smrtelnou ránu, ačkoliv jej a přilehlé pozemky nikterak neponičil.

Nicméně v souvislosti s navážením zaplavených aut, které ve velkém kontrolují inspektoři pojišťoven, došlo ke zrušení naplánovaných akcí. Ty nové se pak velmi pravděpodobně na tomto okruhu neuskuteční, místo toho mají tentokráte ony buldozery po odvozu všech aut skutečně dorazit. Truchlit zde tak můžete jak nad osudem zaplavených aut, tak nad koncem jedné éry.

Jak přitom vše vypadá z leteckého pohledu, to nejlépe ukážou níže přiložené záběry. Ty ovšem nemapují jen dráhu Texas World Speedway, ale také v úvodu zmíněnou Royal Purple Raceway. Její osud je ale šťastnější, přestože i zde došlo k „odstávce“ závodů. Auta, ta pojízdná, samozřejmě, by se ovšem měla na ovál vrátit v únoru příštího roku...

Letecké záběry na auta zaparkovaná na okruhu Texas World Speedway

Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 1 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 12Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 2 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 13Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 3 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 14Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 4 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 15Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 5 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 16Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 6 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 17Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 7 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 18Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 8 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 19Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 9 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 20Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 10 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 21Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 11 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 22

Letecké záběry na auta zaparkovaná na okruhu Royal Purple Raceway

Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 12 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 01Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 13 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 02Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 14 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 03Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 15 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 04Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 16 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 05Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 17 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 06Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 18 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 07Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 19 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 08Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 20 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 09Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 21 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 10Takhle vypadají pohřebiště zaplavených aut z letadla, je to vážně autokalypsa - 22 - Hurikan Harvey nasledky letecke zabery 11

Zdroj: Texas Aerials

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše