Reklama

Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc

Hurikán Harvey způsobil autokalypsu nevídaných rozměrů. Až milion aut bude nutné někde uskladnit, na tomto místě jsou jich už teď desetitisíce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc

14.9.2017 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Hurikán Harvey způsobil autokalypsu nevídaných rozměrů. Až milion aut bude nutné někde uskladnit, na tomto místě jsou jich už teď desetitisíce.

Ve Spojených státech probíhá odklízení škod, jenž napáchaly hurikány Harvey a Irma. To v některých případech znamená „vylovení, vysušení a odbahnění“, ale nechceme na toto téma žertovat - postiženým do smíchu jistě není. Další auta - a může jich být až 1 milion - ale byla zasažena tak, že budou rozprodána na díly a nebo sešrotována. A právě ta je nutné někam z ulic odvážet, než s nimi bude naloženo tak, jak rozhodnou pojišťovny.

Útočiště pro velkou část zaplavených vozů poskytla závodní dráha Royal Purple Raceway, která se nachází v Baytownu, tedy na předměstí Houstonu. Její majitel Seth Angel uvedl, že když se na něj obrátily úřady a pojišťovny s prosbou o pomoc, neváhal. Minimálně po další půlrok se tak jeho závodiště promění v pohřebiště aut, kam již bylo počátkem tohoto týdne svezeno zhruba 30 tisíc vozů. A další jsou naváženy každým dnem. Nakonec by v této lokalitě mělo skončit zhruba 100 000 vozů, jenž budou postupně prohlédnuty likvidátory pojišťoven a bude rozhodnuto o jejich dalším osudu.

„Bylo to několik divokých týdnů. Copart (společnost, která pro pojišťovny zajišťuje o likvidaci aut - pozn. red.) potřebuje místo, kde je třeba dané vozy uskladnit. Likvidátoři nemohou jednoduše jezdit za každým autem po celém městě, to by byl opravdu dlouhý proces,“ uvádí Angel a dodává, že zavření dráhy na tak dlouhou dobu přinese nemalé obstrukce. Ale je to zkrátka situace, ve které osobní zájmy musí stranou.

Jak jsme již naznačili, Royal Purple Raceway tak poslouží tomuto účelu až do února příštího roku, což znamená, že veškeré závodní aktivity, jenž byly v plánu na září, říjen a listopad, byly zrušeny. „Bude to pro nás trochu pomalejší část roku, ale věřím, že pozitiva převáží negativa. Jsme v byznysu již více než 30 let, takže myslím, že půl roku není až taková doba,“ říká dále Angel.

Majitel dráhy zároveň zmínil, že daný krok je pomocnou rukou podanou v rámci úklidu po hurikánu Harvey. Tím se dotkl prakticky každého, kdo v Houstonu a jeho okolí bydlí, tedy i Angelovy rodiny a jeho přátel. Seth zároveň dodal, že jakkoliv bude dráha dočasně uzavřena, zaměstnanců se to nikterak netýká.

Podívejte se, jak to nyní na tomto místě vypadá. Není to pěkný pohled, zdánlivě „zdravá” auta tu čekají na finální ortel v enormních počtech. Jak ale už padlo, navezeno jich sem bude ještě asi třikrát tolik...

Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 1 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 01Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 2 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 02Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 3 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 03Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 4 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 04Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 5 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 05Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 6 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 06Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 7 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 07Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 8 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 08Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 9 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 09Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 10 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 10Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 11 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 11Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 12 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 12Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 13 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 13Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 14 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 14Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 15 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 15Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 16 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 16Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 17 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 17Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 18 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 18Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 19 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 19Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 20 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 20Takhle vypadá pohřebiště aut zničených hurikánem Harvey. Bude jich tu 100 tisíc - 21 - Hurikan Harvey Royal Purple Raceway autokalypsa 21
Do areálu závodiště Royal Purple Raceway již bylo svezeno přes 30 000 vozů, další dorážejí každý den. Pro většinu jde o poslední stanoviště před sešrotováním

Zdroj: KHOU

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše