Reklama

Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut

Malý prodejce podobný problém vyřeší relativně snadno, pokud ale máte na skladě okolo 300 aut, schovat je před živlem není vůbec nic jednoduchého.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut

11.9.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Malý prodejce podobný problém vyřeší relativně snadno, pokud ale máte na skladě okolo 300 aut, schovat je před živlem není vůbec nic jednoduchého.

Dealerství Porsche West Broward je největším v Americe a velmi pravděpodobně bude patřit k těm největším na světě. Jen samotný showroom a servis totiž zabírají plochu 3 132 metrů čtverečných. Není tedy divu, že dealerství má běžně skladem zhruba 300 aut, mezi nimiž si vybere prakticky každý fanoušek rychlých kol. A ve výsledku nemusí jít jen o milovníka Porsche, neboť prodejci vám mohou nabídnout také některý z modelů BMW, Ferrari či novou Hondu NSX.

Až potud by se mohlo zdát, že dealerství nestojí v cestě k úspěchu vůbec nic. Jeden problém tu ovšem je, a tou je adresa. Porsche West Broward totiž sídlí v okresku Davie, jenž je součástí Miami. Stejně jako miliony dalších domů tak bylo ohroženo hurikánem Irma, který je jedním z vůbec nejsilnějších v historii. Rychlost větru totiž dosáhla 297 km/h, přičemž toto tempo si Irma udržela po neskutečných 37 hodin - tedy nejdéle ze všech bouří na Zemi.

Jakkoliv pak sice Irma zasáhla floridské pobřeží větrem o rychlosti „jen“ 135 km/h, zároveň se postarala o „vysátí“ oceánu. Ten v oblasti Tampy, která se ovšem již nachází na druhé straně floridského výběžku, než kde sídlí dealerství Porsche West Broward, ustoupil o nemalých 200 metrů. Podle varování meteorologů by se ale lidé měli připravit na jeho návrat v podobě až pětimetrových vln, jenž se objeví v místech, kde voda normálně dosahuje hloubky 150 cm.

Je samozřejmě otázkou, zda s něčím podobným je možné počítat i na východním pobřeží, stejně jako se musíme ptát, kam až ona přílivová vlna dosáhne. Dealerství Porsche ale chtělo být připraveno na vše, a tak do zmíněného showroomu a servisu, kam se běžně vejde zhruba 60 až 70 aut, napěchovalo celý svůj inventář. Auta za stovky milionů korun si tak můžete prohlédnout nasáčkovaná vedle sebe jako sardinky.

Dealerství přitom dodává, že budova by měla odolat i hurikánům pátého stupně, jehož Irma dosahovala právě ve chvílích, kdy se její rychlost pohybovala okolo 300 km/h. Nyní je již klasifikována jako hurikán prvního stupně, i to však stačilo na odstřihnutí elektřiny více než čtyř milionů domů. Toto číslo přitom představuje zhruba 41 procent všech domů na celé Floridě. Zavřené je proto prakticky vše, včetně onoho dealerství.

My jen můžeme popřát mnoho štěstí, a doufat, že stejně jako Porsche West Broward se na hurikán připravili jak ostatní dealerství, tak zejména lidé. Aktuální zprávy totiž hovoří již o minimálně třech úmrtích, škody by pak měly překonat i nedávné řádění hurikánu Harvey a dosáhnout výše až 200 miliard dolarů (cca 4,377 bilionu korun). To je přitom jedno procento HDP celé Ameriky...

Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 1 - Porsche West Broward Irma 2017 01Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 2 - Porsche West Broward Irma 2017 02Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 3 - Porsche West Broward Irma 2017 03Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 4 - Porsche West Broward Irma 2017 04Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 5 - Porsche West Broward Irma 2017 05Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 6 - Porsche West Broward Irma 2017 06Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 7 - Porsche West Broward Irma 2017 07Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 8 - Porsche West Broward Irma 2017 08Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 9 - Porsche West Broward Irma 2017 09Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 10 - Porsche West Broward Irma 2017 10Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 11 - Porsche West Broward Irma 2017 11Dealer Porsche přelstil hurikán Irma. Takhle před ním schoval na 300 aut - 12 - Porsche West Broward Irma 2017 12
Dealerství Porsche West Broward se na hurikán Irma připravilo opravdu svědomitě, všech 300 aut se totiž povedlo napěchovat pod jednu střechu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše