Reklama

Nadšenec přelstil hurikán Harvey. Takto uchránil svá BMW před ničivými záplavami

Uchránit majetek před záplavami jako jsou ty, které vyvolal hurikán Harvey, není jednoduché. Majitel dvou BMW M3 a X5 na ně vyzrál, alespoň zatím.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Nadšenec přelstil hurikán Harvey. Takto uchránil svá BMW před ničivými záplavami

29.8.2017 | Petr Prokopec | 25 příspěvků

Uchránit majetek před záplavami jako jsou ty, které vyvolal hurikán Harvey, není jednoduché. Majitel dvou BMW M3 a X5 na ně vyzrál, alespoň zatím.

V americkém Texasu, zejména pak v okolí Houstonu, čelí lidé extrémním záplavám. Ty způsobila osmisetletá voda, za kterou stojí hurikán Harvey. Jeho řádění si vyžádalo již smrt nejméně deseti lidí, tisíce pak museli uprchnout ze svého domova, aby si vůbec zachránili holou kůži. Fanoušek značky BMW Cody W. Crochet má zatím daleko větší štěstí, neboť i přes stoupající vodu se mu prozatím podařilo zachránit i celý svůj vozový park, do nějž patří X5 a dva exempláře M3 E36.

Crochet ovšem za vše vděčí své duchapřítomnosti a přípravě. Již na první zprávy o chystaných záplavách totiž zareagoval tak, že jedno BMW M3 usadil na přívěs, druhé pak na zvedáky. O mnichovské SUV až takový strach neměl, neboť X5 je osazeno zvýšeným podvozkem Fluid MotorUnion a 33palcovými off-roadovými pneumatikami. Nicméně záhy se ukázalo, že voda zcela jistě vystoupá výše než nad předpokládaných 30 centimetrů.

„Vzbudil jsem se v neděli ráno ve 4:45 a všude venku bylo plno vody. Auta ale byla v danou chvíli v bezpečí. Okolo šesté mi již bylo jasné, že voda stoupá nad hranici 30 cm, takže jsem šel ven, abych dal zvedáky do maximální polohy. Během toho ale začalo vody přibývat, každých 30 minut přibylo zhruba 13 cm. V té chvíli jsem musel improvizovat a jediné, co bylo po ruce, byly zahradní betonové dlaždice.“

Crochet postupně pro záchranu obou exemplářů M3 použil veškeré dlaždice, které měl k dispozici, přičemž ve finále již pracoval takřka po pás ve vodě. Ještě předtím navíc stihl vyvézt X5 na nejvyšší bod pozemku, a sice k přední verandě. Momentálně je tak celé trio BMW v bezpečí, samotný dům automobilového nadšence ale voda zaplavila, přičemž její výška již dosahuje 45 centimetrů.

„Během posledních sto let přitom tento dům nebyl nikdy zaplaven. Nikdy jsem ostatně neviděl, že by danou oblast vůbec zaplavilo takové množství vody,“ dodává Crochet. Jeho včasnému zásahu se přitom můžeme obdivovat, bohužel však pro něj máme špatnou zprávu. Jakkoliv se hurikán Harvey proměnil „pouze“ v tropickou bouři, zítra má začít úřadovat znovu.

Podle úřadů by na některých místech mohlo znovu napršet až 50 centimetrů vody, což by v případě Codyho znamenalo pohromu - i když by totiž sehnal další dlaždice, zvedání obou vozů bude za chvíli bránit střecha. Uvidíme tedy, zda znovu přijde s nějakým zlepšovákem. Doufejme, že ano, po vší této duchapřítomné snaze by bylo škoda, kdyby Harvey nakonec vyhrál a život sebral dalším třem autům. Zejména těch dvou M3 by bylo proč litovat...

Nadšenec přelstil hurikán Harvey. Takto uchránil svá BMW před ničivými záplavami - 1 - BMW a zaplavy v Texasu 2017 01Nadšenec přelstil hurikán Harvey. Takto uchránil svá BMW před ničivými záplavami - 2 - BMW a zaplavy v Texasu 2017 02Nadšenec přelstil hurikán Harvey. Takto uchránil svá BMW před ničivými záplavami - 3 - BMW a zaplavy v Texasu 2017 03Nadšenec přelstil hurikán Harvey. Takto uchránil svá BMW před ničivými záplavami - 4 - BMW a zaplavy v Texasu 2017 04Nadšenec přelstil hurikán Harvey. Takto uchránil svá BMW před ničivými záplavami - 5 - BMW a zaplavy v Texasu 2017 05Nadšenec přelstil hurikán Harvey. Takto uchránil svá BMW před ničivými záplavami - 6 - BMW a zaplavy v Texasu 2017 06
Fanoušek BMW Cody Crochet zatím uchránil před extrémními záplavami všechny své vozy. Zcela vyhráno ale stále ještě nemá, deště totiž mají zítra udeřit znovu

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 25 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše