Reklama

Nový Renault Mégane RS se ukázal na první oficiální fotce, známe datum premiéry

Hot hatch Renaultu míří do Monaka, kde se projede po slavné trati. Chybět u toho nebude zhruba 300 koní a žlutočerné válečné barvy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Renault Mégane RS se ukázal na první oficiální fotce, známe datum premiéry

23.5.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Hot hatch Renaultu míří do Monaka, kde se projede po slavné trati. Chybět u toho nebude zhruba 300 koní a žlutočerné válečné barvy.

Tento víkend nás čeká Velká cena Monaka. Ta má vůči ostatním závodům Formule 1 o trochu jiný formát, první tréninky se odehrávají ve čtvrtek namísto tradičního pátku. Neznamená to ovšem, že by si poslední pracovní den tohoto týdne všichni vzali volno. Čekají je totiž spíše slavnostní ceremonie, přičemž Renault chystá něco opravdu zvláštního - odhalení nové generace hot hatche Mégane RS.

Francouzská novinka se projede po stejné trati, na které budou o den dříve i během následující soboty a neděle řádit monoposty F1. Za její volant se posadí tovární závodní jezdec Nico Hülkenberg. Na trati bude se žlutým lakem s černými doplňky jistě nepřehlédnutelný, připomene jím stávající barvy stáje Renault F1, která slaví čtyřicetileté výročí svého působení v šampionátu.

Pod kapotou se očekává opětovná přítomnost přeplňovaného dvoulitru, jeho výkon by ovšem měl narůst na zhruba 300 koní. O přenos na přední kola se standardně postará šestistupňový manuál, kromě něj ovšem budou moci zákazníci sáhnout po automatu EDC. Renault tedy nakonec sáhl po nejlepší možné variantě a nabízí oba druhy převodovek - nejspíše nejen poprvé, ale zároveň i naposledy.

Samozřejmě, zatím ještě nedošlo k odhalení nové generace a zdálo by se zbytečné spekulovat, co nám přinese ta následující. Francouzská automobilka ale již nyní koketovala s tím, že bude nabízet výhradně EDC. Dá se tedy předpokládat, že napříště k tomu skutečně dojde. Zájemci o klasický hot hatch by si jej tedy měli užít, dokud je čas.

Kromě přeplňovaného dvoulitru a obou typů převodovek dostane nový Renault Mégane RS i řiditelnou zadní nápravu. Její výhody nám ale páteční monacká premiéra asi neukáže. Jde o takové předpředstavení, výstavní debut vozu je naplánován až na zářijový autosalon ve Frankfurtu. Krátce poté by pak mohl odstartovat prodej.

Nový Renault Mégane RS se ukázal na první oficiální fotce, známe datum premiéry - 1 - Renault Megane RS 2018 nova upoutavka
Renault nám zatím ukázal jen nový snímek s kamufláží...

Nový Renault Mégane RS se ukázal na první oficiální fotce, známe datum premiéry - 2 - Renault Megane RS 2018 spy tovarna 01Nový Renault Mégane RS se ukázal na první oficiální fotce, známe datum premiéry - 3 - Renault Megane RS 2018 spy tovarna 02Nový Renault Mégane RS se ukázal na první oficiální fotce, známe datum premiéry - 4 - Renault Megane RS 2018 spy tovarna 03
...před pár dny jsme si ovšem chystaný Mégane RS mohli prohlédnout i bez ní, alespoň částečně

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše