Reklama

Nový Renault Mégane RS nafocen bez maskování, premiéra je na spadnutí

Zřejmě již při letošní Velké ceně Monaka F1 bude odhalena nová generace nejvíce očekávané verze Renaultu Mégane IV. Vzhledem už po dnešku tolik nepřekvapí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Renault Mégane RS nafocen bez maskování, premiéra je na spadnutí

6.5.2017 | Petr Miler | 7 příspěvků

Zřejmě již při letošní Velké ceně Monaka F1 bude odhalena nová generace nejvíce očekávané verze Renaultu Mégane IV. Vzhledem už po dnešku tolik nepřekvapí.

Když Renault koncem března začal lákat na nový Mégane RS, trochu jsme se tomu divili. Podle předchozích uniklých dokumentů totiž měla být premiéra ještě daleko, jenže ona až tak daleko být nemusí. Nové údaje zmiňují pro Renault oblíbené místo a čas - Velkou cenu Monaka Formule 1. A ta je skutečně za humny, letos monacký závodní víkend začíná tradičně ve čtvrtek 25. května.

Že to není výmysl, nasvědčují i přiložené fotografie. První zachycuje už hotový vůz v zářivě oranžovém laku v továrně Renault Sportu ve francouzském Dieppe a i když vzhledem k její povaze a kvalitě můžete snadno říci, že jde o podvrh, její autenticitě věříme. Podívejte se i na další fotky - nové RS už se skutečně pohybuje po výrobních linkách (což odhaluje další tvary přídě a boků), a tak není nemístné předpokládat, že automobilka už přinejmenším předsériovou výrobu skutečně zahájila.

Co tedy na fotkách vidíme? Podle očekávání agresivně střižené zadní partie s centrálním výfukem, skutečným difuzorem a výstupy vzduchu po bocích zadního nárazníku. Na dalších snímcích je vidět výrazné rozšíření vozu a podobně nepřehlédnutelné výdechy v předních blatnících. V případě techniky můžeme zatím jen spekulovat, vůz ale nejspíše dostane motor 1,8 turbo z nového Alpine A110 dávající něco mezi 280 a 320 koňmi - podle toho, jak moc optimistická očekávání máte. Převodovky budou v lepším případě dvě, v horším jen automatická dvouspojková.

Tohle všechno bychom v oficiální rovině mohli poznat už velmi brzy. Podívejte se na fotky a pokud budeme my v jejich případě optimisty, pak bychom přesně tohle auto měli vidět za necelé tři týdny při premiéře v Monaku.

Nový Renault Mégane RS nafocen bez maskování, premiéra je na spadnutí - 1 - Renault Megane RS 2018 spy tovarna 01Nový Renault Mégane RS nafocen bez maskování, premiéra je na spadnutí - 2 - Renault Megane RS 2018 spy tovarna 02Nový Renault Mégane RS nafocen bez maskování, premiéra je na spadnutí - 3 - Renault Megane RS 2018 spy tovarna 03
Toto je na 99 % záď nového Méganu RS, snímky z jeho výroby jsou pak autentické zcela nepochybně

Zdroj: Blog Automobile

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše