Reklama

Renault začal lákat na nový Mégane RS, i když jej ukáže až za hodně dlouho (video)

Francouzi slaví milion fanoušků na Facebooku. Při té příležitosti zavzpomínali na 80. léta, zároveň ale naznačili i nejbližší budoucnost.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault začal lákat na nový Mégane RS, i když jej ukáže až za hodně dlouho (video)

30.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Francouzi slaví milion fanoušků na Facebooku. Při té příležitosti zavzpomínali na 80. léta, zároveň ale naznačili i nejbližší budoucnost.

O nové generaci Renaultu Mégane RS se mluví již velmi dlouho. Na sklonku roku 2015 jsme se dokonce dočkali „uniknuvších“ snímků, ty ale dnes můžeme stoprocentně označit za podvrh. Teprve nedávno totiž automobilka dala - samozřejmě neoficiálně - najevo, že novinka divize Renaultsport bude debutovat až letos v září. Je tedy nepravděpodobné, že by Francouzi měli k dispozici jakékoli konkrétní fotografie o dva roky dříve.

Termín příchodu máme tedy jasný, s živým debutem lze tedy logicky počítat na autosalonu ve Frankfurtu. Není ale jasné, jakými technickými parametry se vůz v tu chvíli pochlubí. Se stoprocentní určitostí byla potvrzena pouze pětidveřová karoserie, pod kterou se opětovně nastěhuje přeplňovaný čtyřválec, jenž bude ryze roztáčet přední kola.

O výkonu pohonné jednotky ale můžeme spekulovat, stejně jako ostatně o jejím objemu. Většina informací totiž zmiňuje buď zachování dvoulitru, nebo příchod nové jedna-osmy, jenž pohání také Alpine A110. Pod kapotou kupé přitom agregát produkuje 250 koní, s ostrou verzí však bude spojeno třísetkoňové stádo. Mégane RS by pak s ohledem na vyšší hmotnost mohl dostat ještě vyšší výkon.

V případě převodovek je jistotou sedmistupňový dvouspojkový automat EDC, který byl jasně patrný u celé řady testovacích prototypů. Mimo to by se ovšem nový Mégane RS měl ve standardu znovu pochlubit i šestistupňovým manuálem. Zda tomu tak ale skutečně bude, je zatím nejisté. Roušku tajemna přitom nestrhává ani nové video, které Renault zveřejnil v rámci oslav milionu fanoušků na Facebooku.

Minutový snímek dostal počítačovou retro stylizaci, která je docela úsměvná. Pro spatření novinky Renaultsportu je navíc třeba vyčkat až po odhalení loga značky, která běžně symbolizuje konec videa. V tomto případě je tomu ale jinak a přichází ještě „potitulková“ scéna s hot hatchem pod plachtou, skrze níž prosvítají veškeré diody na přídi. Nic dalšího ale zatím vidět není, takže prostoru pro fantazii je stále dost...

Renault začal lákat na nový Mégane RS, i když jej ukáže až za hodně dlouho (video) - 1 - Renault Megane RS 2018 prvni oficialni videoscreen
Nový Renault Mégane RS se zatím ukázal pouze pod plachtou

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše