Nový vrchol tuzingu? Podívejte se, co je také falešné na tomto Golfu

20.8.2016 | Petr Miler | 22 příspěvků

Pokud někomu jde jen o to, aby si ostatní mysleli, že na autě něco má a realita je pro něj na druhé koleji, falešným se může stát zjevně cokoli.

Zvykli jsme si tomu říkat tuzing. Zjednodušeně řečeno jde o úpravy auta předstírající možnosti, kterými vůz reálně nedisponuje, a to obvykle za hranicí dobrého vkusu. Pochopitelně, vnímání šíře tuzingu bude velmi individuální - takový styling autu též žádné funkční vlastnosti obvykle nepřidá, ale může jej učinit vizuálně atraktivnějším, což má pro některé též svou hodnotu. Jenže co se jednomu bude líbit, nad tím druhý ohrne nos.

Přesto si troufneme říci, že některé úpravy jsou krystalickou definicí tuzingu. Padne sem většina věcí z této desítky - absurdní přítlačná křídla na slabých autech, nesmyslné výfuky, monstrózní bodykity, hloupé nálepky a další věci, které v nejlepším případě autu v ničem nepomohou a v horším jej začnou táhnout ke dnu.

Viděli jsme i řadu dalších řešení, která si o zařazení do podobného přehledu říkají - falešné brzdy Brembo, falešná velká litá kola a daleko od něj nemají ani tovární falešné výfuky nebo nejnovější móda, reproduktory ve výfucích. Všechny tyto věci křičí „mám něco, co vlastně nemám” a zaznamenali jsme jich spoustu. Co vám ukážeme dnes, jsme ale zatím neviděli.

Nafotil to jeden z uživatelů webu Autojunk na dovolené v Turecku a je to... falešné střešní okno. Vážně, podívejte se z blízka - tento VW Golf první generace se tváří, jako že má otevřené střešní okno, bližší zkoumání ale odhalí, že tam žádné není - jen na výklopná část na černém podkladu, žádný skutečný „šíbr” tu nenajdete.

Je to tak absurdní, až se nabízí otázka, jestli to není míněno jako vtip. Je to možné, ovšem taková otázka se nabízí u každého tuzingového doplňku a lidé, kteří si tyto věci na auta věšejí, to činí s plnou vážností. Když se dá předstírat „mám Bremba!” (a ve skutečnosti mít jednopístky na Favoritu) nebo „mám V8!” (a ve skutečnosti mít čtyřválcový diesel), proč by se nedalo předstírat „mám šíbr!” a ve skutečnosti mít akorát jeho kus vytrhnutý z nějakého vraku?

Posuďte sami, ale když se podíváme na zbytek auta, máme pocit, že toto zkrátka bude nový vrchol tuzingové kreativity, možná nová turecká móda - střešní „okno” za pár korun. Zvýšený přítlak jako bonus. Vlastně i trochu něco jako DRS, s vnějším manuálním ovládáním...

Nový vrchol tuzingu? Podívejte se, co je také falešné na tomto Golfu - 1 - VW Golf stresni okno fake 01Nový vrchol tuzingu? Podívejte se, co je také falešné na tomto Golfu - 2 - VW Golf stresni okno fake 02Nový vrchol tuzingu? Podívejte se, co je také falešné na tomto Golfu - 3 - VW Golf stresni okno fake 03Nový vrchol tuzingu? Podívejte se, co je také falešné na tomto Golfu - 4 - VW Golf stresni okno fake 04
Nač se vyřezávat se skutečným „šíbrem”, ještě ho kupovat a riskovat zatékání a korozi, když na okolí udělá stejný dojem... falešný za pár korun a bez rizika

Zdroj: Speedzz@Autojunk

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 22 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše

Reklama