Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Opel Astra Cabrio se vrátí k plátěné střeše (první skica)
9.6.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Opel se vytasil s první ilustrací podoby nové Astry Cabrio. Ta se bude vyznačovat především tím, že hodí přes palubu pevnou skládací střechu a vrátí se ke klasické plátěné.
V Rüsselsheimu se tento týden činí. Krátce po představení třídvéřové Astry GTC vyrukoval hlavní designér značky Mark Adams s první skicou otevřeného provedení Astry, které si bude říkat tradičně Cabrio. Jde o vcelku ponurou ilustraci, i z ní je ale patrné, že příď vozu bude do značné míry designově vycházet právě z třídvéřového GTC, záď pak zřejmě bude blízká chystanému sedanu. Možná i proto není na snímku prakticky vůbec vidět.
Z řešení zadních partií je zjevné, že Astra Cabrio přijde o pevnou skládací střechu TwinTop, která se objevila na její předchozí generaci. Ačkoli se v době uvedení na trh zdálo být toto řešení jako jediné reálně prodejné, pravdou se ukázal spíše opak a Astra Cabrio (a nejen ta) vybavená tímto prvkem nešla na odbyt zrovna dobře. Ústup od plechové skládací střechy oznámil i sám Adams, který nad tímto posunem vyjádřil potěšení, neboť klasické, lépe skladné plátěné řešení dovolí vyhnout se kompromisům při ztvárnění zádě, jež bývá u kupé-kabrioletů vizuálně poněkud těžkopádná.
Mnoho dalších informací o chystané novince zatím nemáme. Technicky by měl stát na podvozku karosářského provedení sedan s lehce prodlouženým zadním převisem kvůli zachování rozumného zavazadlového prostoru i po složení plátěné střechy. Ze snímku je dále patrné, že vůz vsadí na čtyřsedadlové vnitřní uspořádání a - jak už to u kabrioletů bývá - pokusí se zahrát na strunu výjimečnosti několika specifickými designovými prvky. Všimněte si třeba chromované linky táhnoucí se kolem celého přechodu interiéru a vnějšího kabátu vozu.
Pokud už se na nové německé kabrio těšíte, musíme poněkud zchladit vaše nadšení. Otevřená Astra by se na trhu měla objevit až za rok a půl jako vůz modelového roku 2013.
Tip: Přečtěte si náš test Opelu Astra v provedení kombi s motorem 1,4 Turbo.

Opel Astra Cabrio 2013 zatím takto
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
včera
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
5.11.2025
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nejnovější články
Ještě hůř: Prodeje elektrických Subaru v USA po konci dotací zhroutily o 98 procent, nechce je najednou skoro nikdo
před hodinou
Ojeté hybridy trápí další dosud přehlížený problém, zajíce v pytli kupujete v podstatě s každým z nich
před 2 hodinami
Šéf ChatGPT po sedmi letech čekání zrušil svou objednávku Tesly Roadster, Elon Musk mu to vrátil i s úroky
před 4 hodinami
První elektrický Rolls-Royce je už takový propadák, že na něj automobilka musela začít nabízet slevy
před 5 hodinami
Audi chce svůj postupující rozklad zachránit „modelovou ofenzívou”. Tohle má vážně být ta spása?
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- Detektory policejních radarů 11.07. 15:31 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 11.07. 11:11 - M.Z.
- Onboard videa 11.07. 09:35 - řidičBOB
- Má někdo zkušenost s nákupem ojetého auta z Německa přes malého dovozce? 11.07. 09:23 - řidičBOB
- Policejní kontroly a měření 11.07. 06:36 - řidičBOB
- Nástroj k nákupu auta (STK,SPZ,VIN) 11.06. 16:27 - jreh
- Rychlodotazy 11.06. 10:02 - řidičBOB
- Řidiči, co to mají v ruce... 11.05. 20:57 - abgx1
