Reklama

Peníze na rozmary dochází i Ladě, tento týden prý skončí ve WTCC

Odchod ruské automobilky ze soutěžního světa není úplný. Stejně jako VW Group ale mění svou strategii a hodlá utrácet jen tam, kde se to nepochybně vyplatí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Peníze na rozmary dochází i Ladě, tento týden prý skončí ve WTCC

7.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Odchod ruské automobilky ze soutěžního světa není úplný. Stejně jako VW Group ale mění svou strategii a hodlá utrácet jen tam, kde se to nepochybně vyplatí.

Závodní šampionáty byly kdysi plné továrních týmů. Především po roce 2008 však nastal v důsledku globální ekonomické krize jejich odliv. Tento trend naštěstí skončil, však v posledních pár letech stále více značek oznamovalo svůj návrat na světová kolbiště. Mohlo se tedy zdát, že zakrátko se na okruzích či rychlostních zkouškách rallye dočkáme opravdu nabitého konkurenčního prostředí. Poslední dny ale naznačují, že až tak slavné to nebude.

Po odchodu Audi z Le Mans a Volkswagenu z WRC tu máme oznámení další značky o odchodu ze světové závodní série. Tentokráte však kupodivu nejde o koncernovou automobilku a tedy dozvuk kauzy Dieselgate. Místo toho je ve středu pozornosti Lada a její aktivity v šampionátu cestovních vozů WTCC. Ty budou na sklonku letošní sezóny po pěti letech ukončeny, což souvisí s odlišnou strategií ruské značky.

Lada se totiž již nehodlá výraznou měrou profilovat na mezinárodních kolbištích, místo toho bude prioritu hrát domácí trh a s ním související soutěže. Bližší informace by přitom měly dorazit 10. listopadu, kdy bude odchod z WTCC oznámen oficiálně. Prozatím jej tak sice můžeme považovat za nepotvrzený, realistické šance na jiný scénář jsou ale vzhledem k situaci ruské automobilky mizivé.

Kvůli tomuto rozhodnutí zůstanou bez angažmá jezdci Nicky Catsburg, Gabriele Tarquini a Hugo Valente. První z nich přitom uvedl, že dané zvěsti již slyšel, ale prozatím nemá k dispozici oficiální vyjádření. „Pokud je to ale pravda, pak jsem logicky velmi zklamán, neboť Ladě jsem se pro rok 2017 zavázal. Mám tedy pocit, že budu muset najít jinou alternativu.“

Peníze na rozmary dochází i Ladě, tento týden prý skončí ve WTCC - 1 - Lada Vesta WTCC nova sada 01Peníze na rozmary dochází i Ladě, tento týden prý skončí ve WTCC - 2 - Lada Vesta WTCC nova sada 02Peníze na rozmary dochází i Ladě, tento týden prý skončí ve WTCC - 3 - Lada Vesta WTCC nova sada 03Peníze na rozmary dochází i Ladě, tento týden prý skončí ve WTCC - 4 - Lada Vesta WTCC nova sada 04Peníze na rozmary dochází i Ladě, tento týden prý skončí ve WTCC - 5 - Lada Vesta WTCC nova sada 05Peníze na rozmary dochází i Ladě, tento týden prý skončí ve WTCC - 6 - Lada Vesta WTCC nova sada 06
Lada ve světě WTCC působila pět let, přičemž výrazných úspěchů dosáhla hlavně s modelem Vesta

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše