Reklama

Pick-up Audi je zpátky ve hře. Protože jedni nemohou nemít, co jiní mají

Chystaná novinka Mercedesu může časem dostat přímou konkurenci, pokud bude úspěšná. Verze od Audi by přitom stavěla na VW Amarok.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Pick-up Audi je zpátky ve hře. Protože jedni nemohou nemít, co jiní mají

15.9.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Chystaná novinka Mercedesu může časem dostat přímou konkurenci, pokud bude úspěšná. Verze od Audi by přitom stavěla na VW Amarok.

Když na počátku loňského roku Mercedes oznámil příchod prémiového pick-upu, ani Mnichov, ani Ingolstadt kupodivu nezachvátila panika. Řada lidí totiž naznačovala, že třícípá hvězda tímto krokem dělá chybu a ohrožuje svou prestiž. V mezičase se ovšem na trh s pick-upy zaměřila i řada dalších značek, pročež evidentně začíná docházet ke změně názorů také u BMW a Audi.

V případě druhé zmíněné značky se nyní nechal slyšet šéf jejího australského zastoupení Andrew Doyle. Ten nepopřel, že Audi o takovém modelu uvažuje, dále pak přiznal, že by byl vítaným zpestřením tamní nabídky a mohl by snadno vzniknout na bázi Volkswagenu Amarok. Jinými slovy - dá se počítat s tím, že pokud bude Mercedes GLT (tento název ještě nebyl potvrzen) úspěšný, Audi na sebe s odpovědí nenechá dlouho čekat. Protože tak to zkrátka německé prémiovky dělají.

„Vše záleží na tom, zda skutečně existuje trh pro takový prémiový model. Co ale můžu říci, je, že značka dosáhla úspěchu v každém segmentu trhu, na který zamířila,“ dodává Doyle. Jeho slova přitom musíme brát vážně i přes jeho pozici v lokálním zastoupení firmy. V případě pick-upů je totiž Austrálie zásadním trhem, připadá na něj celá šestina světových registrací.

Šéf australského zastoupení dále uvádí, že i přes existenci Volkswagenu Amarok nebude přestavba na model se čtyřmi kruhy ve znaku snadná. Zajištěna totiž musí být „prémiová kvalita“ a „prémiové výkony“. Dá se však předpokládat, že tím už jen Doyle poněkud ospravedlňuje možnou delší dobu případného čekání na první pick-up Audi.

Pick-up Audi je zpátky ve hře. Protože jedni nemohou nemít, co jiní mají - 1 - Audi pick-up Theo Chin render
Pick-up Audi se již ukázal na neoficiální ilustraci, která stejně jako možný vůz vychází z Volkswagenu Amarok

Zdroj: Car Advice, Ilustrace: Theophilus Chin

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše