Podívejte se přímo do nitra motoru v běhu, přes průhlednou hlavu (video)

5.9.2016 | Marek Bednář | 9 příspěvků

Chtěli jste někdy vidět do skutečného motoru, když běží? Zapomeňte na počítačové ilustrace, toto je realita, která dokáže vzít dech.

Dvoutaktní motory dnes již v běžných autech nenajdete, mimo jiné z důvodů emisních nařízení. Přesto mají tyto motory své využití. Nejen v motorových pilách a křovinořezech, pohání spoustu malých motocyklů, kde se uplatní jejich schopnost produkovat vysoký výkon z malého objemu.

Kromě toho jsou také velmi jednoduché ve své konstrukci. Na věci jako přímé vstřikování nebo variabilní časování ventilů zapomeňte. V hlavě válců je jen jedna díra na zapalovací svíčku, to je všechno, co tu musí být. Zbytek jen uzavírá spalovací komoru. Motorka na videu níže tedy dostala hlavu z plexiskla, abychom se mohli dívat dovnitř.

Je to něco podobného jako pohled kamerou zevnitř motoru, ale tentokrát standardní kamerou a zvenčí, což ukáže více. Je patrné, jak rychle se v motoru všechno odehrává už na volnoběh, natož pak při vyšších rychlostech. Zážehy jsou patrné velmi zřetelně a jasné vám po zhlédnutí videa bude i to, že plexisklo není ideální materiál pro hlavu válců. Zejména proto, že tlak ve spalovací komoře vytlačí svíčku i přes závit...

Podívejte se přímo do nitra motoru v běhu, přes průhlednou hlavu (video) - 1 - Jak to vypada uvnitr motoru pruhledna hlava video 01Podívejte se přímo do nitra motoru v běhu, přes průhlednou hlavu (video) - 2 - Jak to vypada uvnitr motoru pruhledna hlava video 02Podívejte se přímo do nitra motoru v běhu, přes průhlednou hlavu (video) - 3 - Jak to vypada uvnitr motoru pruhledna hlava video 03Podívejte se přímo do nitra motoru v běhu, přes průhlednou hlavu (video) - 4 - dvoutakt pruhledna hlava video 02Podívejte se přímo do nitra motoru v běhu, přes průhlednou hlavu (video) - 5 - dvoutakt pruhledna hlava video 03
Hlava dvoutaktu z plexiskla je zajímavý nápad hlavně kvůli možnosti vidět to, co jinak zůstává očím skryto

Zdroj: Jalopnik

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše