Reklama

Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B

Jde o novou variaci na scenérii, kterou policie ve spolupráci s Fordem vytvořila už v 80. letech. Teď si ikonický RS200 trochu vyměnil role - byl za toho zlého.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B

26.11.2016 | Petr Miler | 8 příspěvků

Jde o novou variaci na scenérii, kterou policie ve spolupráci s Fordem vytvořila už v 80. letech. Teď si ikonický RS200 trochu vyměnil role - byl za toho zlého.

Pokud jde o automobily schopné vyvinout extrémní dynamiku prakticky v jakýchkoli podmínkách, najdeme v celé historii jen máloco rychlejšího než monstra skupiny B. Jsou tak rychlá, že jim i moderní speciály WRC v lecčems neumí konkurovat. A na rozdíl od dneška tehdy existovaly i jejich prakticky totožné silniční verze. I když si můžeme stokrát říci, že policii se neujíždí, kdyby to někdo s takovým strojem zkusil v 80. letech, těžko by neuspěl, a to i ve Velké Británii - tamní Fordy Granada a Rovery SD1 mohly ujíždějícím rychlíkům leda salutovat.

Možná také proto tehdy napadlo britskou policii v Essexu ukázat, že má k dispozici i něco lepšího. Navlékla tedy do policejních barev Ford RS200 a vyfotila, jak si hravě poradil i s silnou Sierrou RS Cosworth. Pochopitelně to nebyla skutečnost, ale i když to policii jistě každý „nebaštil”, vznikl ikonický snímek, alespoň v Británii.

My se o něm dozvídáme nyní, kdy si Ford a policie se stejnou myšlenkou zahrály znovu. Tentokrát je tu RS200, ale jako auto ujíždějícího řidiče. I dnes by s ním policie měla potíže, ne však, kdyby sedlala Ford Focus RS, 340koňovou čtyřkolku. Tak se i stalo a řidič homologačního speciálu skupiny B neměl šanci. Alespoň na oko.

Podívejte se na to sami, je to prostě hezká podívaná. My můžeme dodat, že policie s myšlenkou nasadit do služby Focus RS (spolu s Mustangem, který též vidíte níže) koketuje a Ford jí dal k dispozici dva vozy k testování. Teoreticky, čistě teoreticky si tak na vás za malou louží může vyšlápnout právě v nich...

Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B - 1 - Fordy RS200 Police Ford Focus RS Police 01Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B - 2 - Fordy RS200 Police Ford Focus RS Police 02
Ford RS200 chycený do pasti Focusu RS je propagační záležitost, ale zajímavá

Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B - 3 - Fordy RS200 Police Ford Focus RS Police 03
Nové snímky připomínají slavnou fotografii z 80. let

Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B - 4 - Fordy RS200 Police Ford Focus RS Police 04Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B - 5 - Fordy RS200 Police Ford Focus RS Police 05Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B - 6 - Fordy RS200 Police Ford Focus RS Police 06Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B - 7 - Fordy RS200 Police Ford Focus RS Police 07Policie osedlala nový Ford Focus RS. Aby zastavila monstrum skupiny B - 8 - Fordy RS200 Police Ford Focus RS Police 08
Policie ve Velké Británii nicméně nasazení ostrých Fordů skutečně zvažuje, krom Focusu je to i Mustang

Zdroje: Ford, Essex Constablery

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše