Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky”

Ne každý policista se musí dokonale orientovat ve světě aut, ukazuje případ ze Spojených států. Tento muž zákona ale přešel svou nevědomost s grácií.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky”

2.10.2018 | Mirek Mazal

Ne každý policista se musí dokonale orientovat ve světě aut, ukazuje případ ze Spojených států. Tento muž zákona ale přešel svou nevědomost s grácií.

Policejní hlídku na motorce zaujalo neobvyklé řešení interiéru kolemprojíždějící Tesly Model 3. Příslušník amerického sboru se vydal za automobilem a donutil ho zajet na krajnici. Po zastavení policista přistoupil ze strany spolujezdce k vozidlu a řidiči oznámil, že není povoleno mít na palubní desce počítač a požádalo ho, zda by jej mohl odstranit.

Řidič dostal záchvat smíchu, protože nic podobného jistě nečekal. A nebyla to z jeho strany jediná neomalenost - v reakci na zmíněny požadavek se policisty otázal, „jestli by mu mohl pomoci jej sundat”. Pak už ale argumentoval faktičtěji a řekl, že velký hranatý displej uprostřed palubní desky není domácí úprava, ale standardní provedení Tesly z výroby.

Policista zjevně neměl tušení, že zastavil nový Model 3, který je standardně vybavení jedním velkým displejem bez klasické přístrojové desky i přídavných tlačítek. Vše podstatné v tomto autě sledujete i dotykově ovládáte přes centrální panel, který na neznalého snadno může působit jako tablet přilepený nad středovým tunelem.

Kuriózní silniční kontrola se stala osvětou pro veřejného činitele v uniformě a vtipným zážitkem pro vlastníka auta na baterky. Leckdo by mohl čekat, že policista bude trvat na svém, ale nad vzniklou situací se nakonec pousmál, když pochopil, že se nechal napálit a diplomaticky ukončil konverzaci. Celý průběh poklidného zásahu je natočen palubní kamerou a policistu - byť si nezaslouží pochvalu za svou neinformovanost - je nutné ocenit za jeho profesionalitu. Podívejte se na celou situaci sami na videu níže...


Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 1 - Tesla zaujala policii displejem 01Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 2 - Tesla zaujala policii displejem 02Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 3 - Tesla zaujala policii displejem 03Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 4 - Tesla zaujala policii displejem 04
Tesla Model 3 překvapila policistu, který chtěl majitele pokutovat umístění obrazovky na palubní desce

Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 5 - Tesla Model 3 prvni test Motor Trend 01Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 6 - Tesla Model 3 prvni test Motor Trend 02Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 7 - Tesla Model 3 prvni test Motor Trend 03Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 8 - Tesla Model 3 prvni test Motor Trend 28Policista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 9 - Tesla Model 3 prvni test Motor Trend PerexPolicista zastavil řidiče Tesly a chtěl, aby „sundal ten počítač z palubní desky” - 10 - Tesla Model 3 prvni test Motor Trend 23
Právě takto ale má vůz veškerý výstup palubních systémů řešený už z výroby

Zdroj: Jon Hall@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše