Reklama

Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej

Toto bílé SUV zná celý svět, ale jen z oné „pomalé honičky”, při níž policie stíhala podezřelého O. J. Simpsona. Teď ho můžete vidět do detailu i zevnitř.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej

15.8.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Toto bílé SUV zná celý svět, ale jen z oné „pomalé honičky”, při níž policie stíhala podezřelého O. J. Simpsona. Teď ho můžete vidět do detailu i zevnitř.

Některá auta, byť patří jinak patří k šedému průměru, se mohou stát legendami. Příkladem budiž bílý Ford Bronco, který proslul při nejvíce sledované policejní honičce dějin. Právě na jeho zadních sedadlech se totiž s pistolí u spánku skrýval O.J. Simpson, který byl v roce 1994 obviněn z dvojité vraždy své exmanželky a jejího přítele. Po příjezdu ke svému domu byl dopaden, zatčen, souzen a... shledán nevinným, alespoň z trestného činu vraždy.

Tyto a další okolnosti jsme probírali nedávno, když se ukázalo, že právě tohle auto má být na prodej. O.J. svého času dostával Fordy Bronco jako jednu z odměn za vstupování v reklamách firmy Hertz a sám měl takový. I ten v soudním případu figuroval, krátce po nalezení těl totiž policie objevila na SUV krvavé skvrny. Z vozu se tak stal předmět doličný, proto jej Simpson nemohl při svém podivném „útěku“ před spravedlností využít. Jiný z těchto vozů prodal svému dlouholetému příteli Alu Cowlingsovi a právě ten figuroval v oné honičce, kterou sledovalo u televizních obrazovek 95 milionů lidí jen v USA.

Od Ala Cowlingse odkoupil Ford Bronco sportovní agent obou hvězd Mike Gilbert za 75 000 USD (cca 1,67 milionu korun). To bylo opravdu hodně, protože Ford Bronco jinak najdete v US na každém rohu. Jenže málokterý z nich se objevil v řadě médií i mimo Ameriku. Gilbert jej pak po více než dvě dekády držel uschovaný ve skladišti, pouze občas přislíbil účast na některé z veřejných výstav, mj. bylo zapůjčeno muzeu Alcatraz East Crime ležící v Tennessee. A teď ho opravdu prodává.

Není nakonec zase tak náročný, ale ani skromný - požaduje minimálně půl milionu dolarů (11,13 mil. Kč). Potvrdil to v nejnovější epizodě pořadu Mistři zastavárny, která měla na History Channel premiéru včera a kde jej také poprvé pořádně ukázal celému světu. Díky tomu vám jej můžeme ukázat i my. Je to... obyčejné bílé Bronco. Ale s pravda velmi neobyčejnou historií.

Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 1 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 01Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 2 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 02Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 3 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 03Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 4 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 04Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 5 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 05Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 6 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 06Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 7 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 07Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 8 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 08Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 9 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 09Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 10 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 10Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 11 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 11Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 12 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 12Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 13 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 13Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 14 - Ford Bronco O J Simpson car chase History Channel 14
Auto z nejsledovanější automobilové honičky dějin se nově ukázal v pořadu Mistři zastavárny (Pawn Stars). Jeho majitel Mike Gilbert (na poslední fotce) ho skutečně hodlá zpeněžit, v čemž mu napomáhá i fakt, že v listopadu má dojít k propuštění O.J. Simpsona z vězení

Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 15 - Ford Bronco O.J. Simpson 01Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 16 - Ford Bronco O.J. Simpson 02Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 17 - Ford Bronco O.J. Simpson 03Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 18 - Ford Bronco O.J. Simpson 04Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 19 - Ford Bronco O.J. Simpson 05Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 20 - Ford Bronco O.J. Simpson 06Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 21 - Ford Bronco O.J. Simpson 07Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 22 - Ford Bronco O.J. Simpson 08Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 23 - Ford Bronco O.J. Simpson 09Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 24 - Ford Bronco O.J. Simpson 10Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 25 - Ford Bronco O.J. Simpson 11Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 26 - Ford Bronco O.J. Simpson 12Prohlédněte si detailně auto z nejslavnější honičky dějin, je skutečně na prodej - 27 - Ford Bronco O.J. Simpson 13
Z této podivné honičky zná auto celý svět

Zdroj: TMZ

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Autobazar

zobrazit vše