Reklama

Registrační značka tohoto Porsche skrývá šifru. Rozklíčují ji jen znalci

Na první pohled je to úplně obyčejná značka s náhodně zvolenými písmeny a číslicemi. Pokud se ale Porsche opravdu zajímáte, hned v ní uvidíte víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Registrační značka tohoto Porsche skrývá šifru. Rozklíčují ji jen znalci

20.4.2018 | Petr Miler | 10 příspěvků

Na první pohled je to úplně obyčejná značka s náhodně zvolenými písmeny a číslicemi. Pokud se ale Porsche opravdu zajímáte, hned v ní uvidíte víc.

Také u nás si můžeme od začátku loňského roku dát na auto registrační značku dle vlastního přání. Přijde to na 10 tisíc Kč a s respektem k rozličným omezením se lze realizovat na ploše osmi znaků obsahujícím alespoň jedno číslo a vyhýbajícím se některým zaměnitelným písmenům. Někteří Češi toho využívají, soudě podle České stovek úlovků ze silnic ale zase tak kreativní nejsou.

Nejobvyklejší jsou tři typy značek. Někteří snad z ryzího exhibicionismu volí kombinace jako B0REC007, další snad doufajíc ve zmatení okolí sáhnou po něčem jako 01010101 a většinu zbytku obstarají firemní registrace sestávající prostě z označení jména společnosti a čísla vozu. Nemáme nic proti jedinému z těchto způsobů využití, jsou ale docela prvoplánovité a ve výsledku vlastně nezajímavé.

To není případ německé značky na přáni, kterou vám ukážeme dnes. Osazeno je jí nové Porsche 911 GT2 RS a na první pohled se ani nezdá, že by nebyla obyčejná. BB RS 6473, vypadá to snad nějak výjimečně? Pro většinu lidí jistě ne, ti, kteří chodí spát v 9:11 večer a jejichž srdce bije 91,1krát za minutu ale jistě hned poznali, o co jde. Stačí si vzpomenout na rekordní jízdu nové GT2 R2 na Ringu a hned je jasno - výsledkem byl čas 6:47,3 a přesně na to „espézetka” odkazuje. Tomu my říkáme chytrá registrační značka na přání, ale... třeba budete mít jiný názor.

Registrační značka tohoto Porsche skrývá šifru. Rozklíčují ji jen znalci - 1 - Porsche 911 GT2 RS znacka sifra 01Registrační značka tohoto Porsche skrývá šifru. Rozklíčují ji jen znalci - 2 - Porsche 911 GT2 RS znacka sifra 02Registrační značka tohoto Porsche skrývá šifru. Rozklíčují ji jen znalci - 3 - Porsche 911 GT2 RS znacka sifra 03Registrační značka tohoto Porsche skrývá šifru. Rozklíčují ji jen znalci - 4 - Porsche 911 GT2 RS znacka sifra 04Registrační značka tohoto Porsche skrývá šifru. Rozklíčují ji jen znalci - 5 - Porsche 911 GT2 RS znacka sifra 05
Nová 911 GT2 RS v barvě na přání nachtblaumetallic je působivá sama o sobě. Chytrá registrační značka na přání jen podtrhuje její výjimečnost

Zdroj: thomas.s.photos@Instagram

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše