Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl

Známe je z pěších zón a dalších míst, kam někteří občas vjet mohou, jiní by ale neměli. Na některé působí dojmem, že by nemusely představovat zase takovou překážku, realita je jiná.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl

9.1.2019 | Mirek Mazal

Známe je z pěších zón a dalších míst, kam někteří občas vjet mohou, jiní by ale neměli. Na některé působí dojmem, že by nemusely představovat zase takovou překážku, realita je jiná.

Výsuvné sloupky bývají nainstalované na místech, kam mají auta obecně zapovězený vjezd, některá tam ale jezdit mohou. Obvykle takové omezení řeší dopravní značka s patřičnou dodatkovou tabulkou, pokud ale řidičům chybí disciplína, přichází ke slovu zábrany, které vjezdu nežádoucích vozidel zabrání fyzicky.

Pokud jste se někdy sebe sami ptali, jak tvrdý oříšek mohou představovat v případě pokusu o jejich proražení, máme tu odpověď přímo od jednoho polského řidiče Audi, který se odolnost hydraulického „kůlu” v cestě rozhodl ověřit přímo před objektivem městské kamery.

Belgická policie tento případ zaregistrovala v městečku Roeselare na severozápadu země. Muž údajně pod vlivem alkoholu zamířil do ulice vybavené výsuvnou bariérou označenou světelnými signály. Překážku buď nezaregistroval, nebo ji záměrně ignoroval a do vyjetého sloupku bránícího volnému průjezdu narazil v plné rychlosti.

Následky jsou poměrně drastické. Automobil nárazem vyletěl do vzduchu a s roztrhanou přídí se převrátil na bok. Na místě zůstal jen oblak dýmu a kopa pomačkaných plechů. Nepochybně totálně zdevastovaný vůz podlehl pevné zábraně, která se skoro ani nepohnula, dokonce zůstaly funkční i blikající varovné žárovky.

Zkouška kdo s koho jednoznačně nedopadla pro Audi, které se rozletělo skoro na součástky. Naštěstí nezraněný řidič byl zadržen a následně přišel o řidičský průkaz na 15 dní - zničené auto se asi zdálo být dostatečně tvrdým trestem. Pro nás budiž tato situace poučením, že pokusit se přes takovou zábranu projet není zrovna dobrý nápad...


Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl - 1 - Audi narazilo do vyjizdeciho sloupku 01Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl - 2 - Audi narazilo do vyjizdeciho sloupku 02Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl - 3 - Audi narazilo do vyjizdeciho sloupku 03Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl - 4 - Audi narazilo do vyjizdeciho sloupku 04Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl - 5 - Audi narazilo do vyjizdeciho sloupku 05Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl - 6 - Audi narazilo do vyjizdeciho sloupku 06Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl - 7 - Audi narazilo do vyjizdeciho sloupku 07Řidič Audi zkusil prorazit vyjížděcí sloupek bránící vjezdu. Podívejte se, jak dopadl - 8 - Audi narazilo do vyjizdeciho sloupku 08
Opilý řidič použil Audi jako beranidlo proti výsuvné zábraně. Z auta toho moc nezbylo, sloupek byl téměř nedotčen

Zdroj: Politiezone RIHO@Youtube

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše