Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru

Když se kamion jedoucí v protisměru obrátí na bok a míří směrem k vám, je to vždy velký problém. Když ale sledujete provoz a dokážete vhodně zareagovat, můžete i z takové situace odjet se ctí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru

4.7.2019 | Mirek Mazal

Když se kamion jedoucí v protisměru obrátí na bok a míří směrem k vám, je to vždy velký problém. Když ale sledujete provoz a dokážete vhodně zareagovat, můžete i z takové situace odjet se ctí.

Ruský řidič efektním i efektivním způsobem unikl čelnímu nárazu přímo do neovladatelného kamionu. Bystrou reakcí na nečekanou dopravní situaci ušetřil své zdraví i zabránil škodám na autě. Své mistrovství teď může ukazovat celému světu, protože celá situace zůstala zvěčněna na palubní kameře.

Při cestě jinak klidným Omskem se z protisměrné zatáčky vyřítil bílý kamion značky Renault. Manévr řidiči vůbec nevyšel a kvůli vysoké rychlosti a snad i špatně uloženému nákladu se tahač s návěsem rychle převrátil. Klouzající souprava dojela na levém boku do protisměru až mezi ostatní vozidla, kde zrovna projížděl pohotový šofér.

Hrdina dnešního dne v kritickém okamžiku strhl volant a zřejmě přes ruční brzdu změnil směr jízdy do příkopu směrem pryč od řítícího se náklaďáku. Na videu je jen slyšet ženský křik v pozadí burácejícího hluku. Povalený kamion prosvištěl za autem ujíždějícím do pole. Cestou stihl narazit do Nissanu Primera, ale podle místních zdrojů se nikomu nic vážného nestalo. Stačilo málo a mohlo, takto situace „jen” nejlépe připomíná, že sledovat bedlivě okolní provoz v celé jeho komplexnosti se vždy vyplatí, bez toho bychom si dnes mohli stejný záznam promítat v docela jiných souvislostech.


Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 1 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 01Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 2 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 02Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 3 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 03Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 4 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 04Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 5 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 05Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 6 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 06Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 7 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 07Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 8 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 08Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 9 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 09Řidič brilantním manévrem zabránil srážce s kamionem, který se na něj valil z protisměru - 10 - Ridic tesne unikl nehode Rusko 10
Správné vyhodnocení situace zachránilo řidiči zdraví i plechy

Zdroj: ViralHog@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Autobazar

zobrazit vše

Reklama