Reklama

Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video)

Člověk se musí ptát, co nutí majitele tak špičkových aut předvádět se před davy, pokud své vozy neovládají. Tak či onak to dělají, ke své vlastní škodě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video)

26.2.2017 | Petr Miler | 10 příspěvků

Člověk se musí ptát, co nutí majitele tak špičkových aut předvádět se před davy, pokud své vozy neovládají. Tak či onak to dělají, ke své vlastní škodě.

Poslední dobou se z toho stal skoro kolorit ve Spojených státech amerických. Řidič některého z tamních muscle či pony cars opouští sraz nadšených automobilistů a při odjezdu z něj neodolá pokusu okouzlit přihlížející dav efektním odjezdem. Jenže nevyjde mu to podle jeho představ a v lepším případě nabourá své auto, v horším i jiné či dokonce najede do přihlížejících. Ford Mustang se pro tyto eskapády stal za uplynulé měsíce skoro synonymem.

Také Evropě ale máme srazy petrolheadů všeho druhu, akorát s těmi Mustangy to tu není tak žhavé. Naštěstí ani podobné eskapády se tu nezdají být tak četné, ale dějí se. Loni jsme vám ukazovali případ, kdy podobně nedobře skončil řidič Porsche 911 Turbo S i jeho auto a teď tu máme další podobný případ. Ovšem, opravdu spektakulární.

Hlavní roli v něm hraje krom pilota se sebevědomím zjevně převyšujícím jeho schopnosti také Ferrari 488 GTB, jedna ze stále žhavých novinek italské značky. Právě s tímto vozem se jeho majitel účastnil charitativního setkání nadšenců na okruhu v Goodwoodu, kde krom účastníků pochopitelně nechyběli přihlížející ani lovci fotek a videí. A právě před nimi chtěl pilot 488 předvést přinejmenším rychlý „odpal”.

Můžete to chápat, nemusíte, dotyčný si na každý pád neuvědomil, že jeho auto není zrovna v dokonalé provozní teplotě. Vidět je to z dýmu od výfuků, které se u vozu s motorem vzadu nezahřívají vůbec dlouho, přesto tu ještě vypouštěly kondenzovanou vozu ve formě páry. Pneumatiky musely být stejně prochladlé, takže když za to řidič „vzal”, auto se okamžitě začalo smýkat.

Pilot jej chvíli zkoušel korigovat, pak to ale vzdal a začal brzdit, což „rozkývané” Ferrari dostalo do ještě větší tendence rotovat. A proti jelo auto. Jen se štěstím a velkou pomocí řidiče Fordu Mondeo v protisměru, který zajel ke kraji a téměř zastavil, se mu podařilo přes pár částečných kontaktů s prostorem mimo silnici o fous minout protijedoucí vůz, auto srovnat pokračovat jízdě. Tak to se vážně předvedl. Teď o jeho efektním způsobu opuštění srazu bude vědět celý svět, však se na to podívejte sami...

Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 1 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 01Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 2 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 02Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 3 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 03Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 4 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 04Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 5 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 05Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 6 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 06Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 7 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 07Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 8 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 08Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 9 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 09Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 10 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 10Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 11 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 11Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 12 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 12Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 13 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 13Řidič Ferrari 488 se předváděl při odjezdu ze srazu. Ukázal o hodně víc, než chtěl (video) - 14 - Ferrari 488 GTB opousteni srazu Goodwood fail 14
Někdy ukážete přihlížejícím více než chcete...

Zdroj: [https://www.carthrottle.com/post/watch-a-ferrari-488-driver-almost-hit-a-car-head-while-leaving-a-meet/ Car Throttle]

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše