Reklama

Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa)

Italské kupé s přeplňovaným osmiválcem zvládlo na obou okruzích ukázat záda modelům McLarenu. Navíc nešlo o pokusy samotné automobilky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa)

11.11.2016 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Italské kupé s přeplňovaným osmiválcem zvládlo na obou okruzích ukázat záda modelům McLarenu. Navíc nešlo o pokusy samotné automobilky.

Nové Ferrari 488 GTB jsme nepřivítali zrovna s otevřenou náručí. Pravda, je sice atraktivnější a také rychlejší než předchozí Italia, nicméně jeho přechod z atmosférického na přeplňovaný motor o nižším objemu nás poněkud zarmoutil. Nestalo se tak totiž jen a pouze kvůli lepší dynamice, ale především proto, aby italská automobilka vyhovovala poněkud nesmyslným emisním regulím. Taková je ovšem doba a my musíme vyčkat, zda ji změní kupříkladu snahy Donalda Trumpa, třebaže jeho aktivita bude mít na evropský automobilismus vliv pouze zprostředkovaně.

Pro tuto chvíli tedy dané nesnáze hodíme za hlavu a budeme se věnovat té příjemnější stránce Ferrari 488 GTB, jíž je ona rychlost. Tu italský plnokrevník v posledních dnech prokazoval na okruzích Hockenheim a Nürburgring. Tedy samozřejmě ještě předtím, než Severní smyčku pokryl sníh a víceméně učinil jakékoliv slušné časy nemožnou záležitostí. Berlinetta však dorazila do pohoří Eifel v ideální chvíli, aby její turba mohla profitovat z chladného počasí.

Je třeba dodat, že nešlo o oficiální záležitost, ale o test německého magazínu Sport Auto, který ovšem může Zelené peklo již pomalu považovat za druhý domov. Christian Gebhart proto zvládl obkroužit okruh za velmi slušných 7 minut a 21,63 sekundy, čímž do role poražených odsoudil nejen zmiňované Ferrari 458 Italia, ale také Enzo, Maserati MC12, Pagani Zonda či dokonce prototyp McLarenu F1.

Dá se navíc předpokládat, že samotná automobilka by dosáhla ještě lepšího času, neboť v takové chvíli by měřenému kolu předcházela nemalá příprava. Koneckonců stačí jen vzpomenout na Porsche, které vyslalo na Severní smyčku s modelem 918 Spyder hned tři profesionální jezdce. Následně pak byl vybrán nejlepší čas 6 minut a 57 sekund, kterého dosáhl Marc Lieb a který je de facto rekordem okruhu.

Přesunout se tedy můžeme na Hockenheimring, respektive na jeho zkrácenou verzi, kterou magazín Sport Auto využívá k měřeným kolům. Zde Ferrari 488 GTB opět překvapilo, neboť 2,6 kilometru zvládlo za 1 minutu a 7 sekund. Tedy o mžik oka rychleji než McLaren 675 LT, jemuž bylo v cíli naměřen čas 1:07:2. A to je třeba dodat, že 488 GTB je u Ferrari standardem, zatímco v případě 675 LT tu máme vrcholnou, na okruhy zaměřenou verzi.

Britové by se tedy měli obávat chystané verze Speciale, i když na druhou stranu je může těšit úspěch modelu 570S. Ten je sice považován za vstupenku do klubu McLarenu, nicméně na Hockenheimu to rozhodně není vidět. Okruh totiž tento model zvládl za 1 minutu a 8,8 sekund, což zní i ve srovnání s vrcholnou verzí 675 LT velmi dobře.

Docela rádi bychom tedy viděli srovnávací test, ve kterém by se tyto dva britské stroje setkaly bok po boku. Pokud by navíc třetím do party bylo právě Ferrari 488 GTB, jednalo by se o vskutku zajímavou podívanou. Zda ale naše přání bude naplněno, to je prozatím ve hvězdách.

Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 1 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 01Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 2 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 02Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 3 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 03Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 4 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 04
Ferrari 488 GTB zvládlo obkroužit Nordschleife ještě předtím...

Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 5 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 05Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 6 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 06
...než okruh pokryl sníh

Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 7 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 07Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 8 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 08Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 9 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 09Ferrari 488 GTB má časy z Nordschleife i Hockenheimu, jsou pořádně rychlé (+ videa) - 10 - Ferrari 488 GTB Nordschleife video 10
Na Hockenheimringu se italské kupé vypořádalo s McLarenem 570S i 675 LT

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše