Reklama

Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video)

O uplynulém víkendu se na Ringu udála nejméně jedna smutná nehoda. Naštěstí jí odskákal jen japonský hot hatch, nikoliv jeho posádka.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video)

16.5.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

O uplynulém víkendu se na Ringu udála nejméně jedna smutná nehoda. Naštěstí jí odskákal jen japonský hot hatch, nikoliv jeho posádka.

Nehody jsou neoddělitelnou součástí automobilové dopravy. A čím více tlačíte na pilu, tím se zvyšuje pravděpodobnost, že kosa padne na kámen. Důvody havárie jsou přitom mnohé - vznikat mohou v důsledku cizího zavinění či relativní drobnosti, jakou je třeba najetí jednoho poháněného předního kola na obrubník ve vysoké rychlosti. A právě k takovému incidentu došlo o víkendu na Nordschleife.

Přiložené video ukazuje nejen samotnou nehodu, ale i chvíle, které jí předcházely. Díky tomu si můžeme udělat obrázek o řidiči, který evidentně zná auto i trať a tu se snaží objet co nejrychleji. Jde mu to, i za krásného zvuku točivého dvoulitru jeho stroje, po pár úspěšných průjezdech to ale trochu přehnal a v nájezdu do sekce Brünnchen najel na obrubník, který tu není zrovna nízký. Auto tak vyvedl z rovnováhy a nehoda byla na světě.

Do té doby brilantně řízená Honda Civic Type-R se rázem ocitla na střeše, přičemž její poškození rozhodně není malé. Ze záběrů je patrné rozbité čelní sklo, promáčklá kapota i střecha a nějaká ta „silniční lišej“ na levém boku. Dá se ovšem předpokládat, že vlivem setrvačných sil došlo také k hýbnutí karoserie, ačkoliv Type-R se již v sérii chlubí řadou rozpěr zvyšujících torzní tuhost.

Na druhou stranu, tyto prvky alespoň ochránily posádku, která z incidentu odešla bez závažnějšího zranění - tedy až na pošramocené sebevědomí řidiče. Ten dozajista začne být nyní pověrčivý, nehoda se totiž odehrála třináctého. Sice nikoliv v pátek, nicméně i dané číslo stačilo k tomu, aby se Civic namísto po vlastní ose vrátil z Ringu na korbě odtahovky možná ve stavu, z nějž už nebude na silnici návratu...

Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video) - 1 - Honda Civic Type-R EP3 nehoda Ring videoscreen 01Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video) - 2 - Honda Civic Type-R EP3 nehoda Ring videoscreen 02Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video) - 3 - Honda Civic Type-R EP3 nehoda Ring videoscreen 03Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video) - 4 - Honda Civic Type-R EP3 nehoda Ring videoscreen 04Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video) - 5 - Honda Civic Type-R EP3 nehoda Ring videoscreen 05Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video) - 6 - Honda Civic Type-R EP3 nehoda Ring videoscreen 06Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video) - 7 - Honda Civic Type-R EP3 nehoda Ring videoscreen 07Řidič Hondy Civic Type R poznal výšku nürburských obrubníků, skončil na střeše (video) - 8 - Honda Civic Type-R EP3 nehoda Ring videoscreen 08
Sobota třináctého se pro Hondu Civic Type-R EP3 ukázala být opravdu smolným dnem

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše