Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření

Túrovat auto na místě může být pro každého automobilového nadšence slast, ale nic se nemá přehánět. Když budete příliš dlouho trápit motor bez přísunu čerstvého vzduchu, můžete zničit i celý vůz.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření

23.7.2019 | Mirek Mazal

Túrovat auto na místě může být pro každého automobilového nadšence slast, ale nic se nemá přehánět. Když budete příliš dlouho trápit motor bez přísunu čerstvého vzduchu, můžete zničit i celý vůz.

Majitel Chevroletu Corvette názorně ukázal, proč někteří varují před příliš dlouho trvajícím vytáčením motoru na místě. Muž parkující mezi jinými vozidly tak dlouho pokoušel techniku staršího sporťáku, až vozidlo zasáhly ničivé plameny i s majitelem uvnitř, který se tak doslova protúroval až k ohnivému peklu.

Nikdo netuší, o co se člověk hlasitým obtěžováním spících občanů uprostřed noci snažil, ale pár důvodů by nás napadlo. Jasnější jsou příčiny zničení automobilové techniky - motor se vytáčením na místě intenzivněji zahřívá, ale jeho chlazení musí obstarat jen elektrický větrák chladiče, který zvlášť u staršího vozu nemusí fungovat, nebo prostě nemá takový výkon, aby to vůbec zvládl. Požár je extrémní důsledek, při ignorování přehřátí motoru je ale možné všechno.

Z fotek a videí je patrné, že majitel ve tmě nastartoval a začal ručičku otáčkoměru hnát do červeného pole. Zanedlouho z výfuku začaly létat jiskry a v okamžiku od podvozku vystoupal hustý dým. Varovné signály muž za volantem ale ignoroval, po dalším pokračování trápení se auto vznítilo, aby řidiče vyhnalo od volantu.

Muž vyskočil ven a dále akorát smutně sledoval zásah přivolaných hasičů. Blesková akce bohužel nezachránila ani Corvette, ani dvě nejbližší vozidla, která budou připočtena k celkové škodě na majetku. Ze sporťáku zůstala jen ohořelá kostra, což jsou docela smutné důsledky pouhého nerozumného předvádění zvuku motoru auta před okolím.


Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 1 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 01Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 2 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 02Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 3 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 03Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 4 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 04Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 5 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 05Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 6 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 06Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 7 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 07Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 8 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 08Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 9 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 09Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 10 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 10Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 11 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 11Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 12 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 12Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 13 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 13Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 14 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 15Řidič se nočním vytáčením sporťáku protúroval až jeho úplnému shoření - 15 - Chevrolet Corvette C5 pozar USA foto 16
Opakované vytáčení motoru na místě až do maximálních otáček nakonec vedlo k požáru tří aut

Zdroj: City of Manassas Fire Rescue Department@Facebook, R Patrick O'Connor IV@Facebook

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše