Reklama

Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video)

Skutečně si někdo myslí, že vytlačování dodávky osobní autem může skončit jinak než fiaskem? Mluvit o nedostatku soudnosti jsou tu snad slabá slova.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video)

28.2.2017 | Petr Miler | 83 příspěvků

Skutečně si někdo myslí, že vytlačování dodávky osobní autem může skončit jinak než fiaskem? Mluvit o nedostatku soudnosti jsou tu snad slabá slova.

Svým způsobem je fascinující, co auta dělají s lidmi. Když je zavřete do zdánlivě anonymních pojízdných plechovek, začnou dávat podstatně více najevo svůj pravý charakter, který jinak ve společnosti pečlivě skrývají za jiný, přijatelnější. Pravda, i na ulici, v obchodě či v restauraci občas narazíme hulváta, agresora či jinak nepřijatelně chovajícího se člověka, který se nedočkal dostat rozumu ani dobrého vychování, ale je to o mnoho vzácnější než na silnicích. Ty se občas promění v absurdní bojiště vadných myslí, až z toho zůstává rozum stát.

Podobné věci jsme viděli mnohokrát, nestává se ale často, aby jejich dokumentace pocházela z českých silnic, v hlavní roli byl český řidič a jeho české auto. Přesně to se stalo v případě zdokumentovaném níže, který se odehrál v neděli na silnici R35 z Olomouce do Nemilan těsně před exitem 272 na Tovačov. A vše přitom začíná docela nevinně.

Dění můžeme sledovat z pohledu řidiče z kamerou, který se soudě dle okolností pohybuje rychlostí okolo 160 km/h (půlkilometr ujede za cca 11,3 sekundy), tedy docela rychle. Přesto je záhy předjet ještě podstatně rychleji jedoucí Škodou Superb - zde už můžeme jen odhadovat, ale přes 200 km/h to muselo být jistě. Kvalitní silnice dálničního typu s minimálním provozem nebránila ani jednomu, při takové jízdě ale musí řidič počítat s tím, že mu občas někdo může vjet do levého pruhu způsobem, který neocení.

Kdyby mu tam někdo vjel na poslední chvíli, lze to vnímat jako chybu pomalejšího šoféra, to se tady ale nestalo - malý náklaďák s polskou registrací jedoucí v pravém pruhu začal jiný menší nákladní vůz předjíždět v době, kdy byl Superb ještě stovky metrů za ním a dost dobře nemohl vzít ohled na jeho rychlost. Když jedete takto rychle, jste to vy, kdo musí myslet za ostatní a počítat s tím, že oni s autem jedoucím 200 km/h prostě nepočítají. Řidič Superbu tady ale nemyslel a nebylo to naposledy.

Když předjíždějící dodávku dojel, byl od pohledu trochu agresivní, ale to by se jistě dalo přežít. Pak ale dodávka rychle uhnula zpět do pravého a on... nic, nezrychloval. Několik sekund si zřejmě lámal svou omezenou mysl s tím, co by polskému řidiči provedl až vymyslel... nesmysl. Přijel k dodávce v levém pruhu a po chvíli prudce strhl řízení do pravého. Je to náznak vytlačení, při němž očekáváte zbrklou reakci druhého řidiče, něco jako vybrzďování, zle mu to ale nevyšlo.

Polský řidič totiž prakticky nereagoval a superpilot Superbu zjevně zapomněl, že jeho auto na MQB není Golf. A dlouhou zádí tak do dodávky narazil. Byla to velmi lehká kolize, díky bohu, takže v hodinách neuvidíte ani jedno auto, tohle skončilo pár odřeninami. Pak už jen vidíme řidiče škodovky „hrdinně” šlápnout na plyn a mizet v dali - vypadá to, že sjel z dálnice, možná přece jen zastavil, to už autor videa nezmiňuje.

Ať už to ale bylo jakkoli, tohle je případ přesně onoho nepochopitelně hanebného chování, které lidé předvádějí obvykle pouze na silnici. Nestalo se tu vůbec nic, prostě si dva řidiči hledali svůj prostor na dálnici a nebylo vůbec složité, aby si vyšli vstříc. Ten rychlý ale měl pocit, že mu silnice patří a ve své omezenosti trestal. Nakonec hlavně sebe, ještěže tak...

Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 1 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 01Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 2 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 02Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 3 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 03Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 4 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 04Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 5 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 05Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 6 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 06Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 7 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 07Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 8 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 08Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 9 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 09Řidič Škody Superb chtěl potrestat dodávku za zkřížení cesty. Potrestal jen sebe (video) - 10 - Ridic Skody Superb tresta dodavku video 10
Exemplární případ řidičské omezenosti, z České republiky, bohužel

Zdroj: zhr3k@Youtube

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 83 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama