- -

Seat Ibiza ST končí pro nezájem, výroba kombíku stojí už od května

Malý kombík Seatu už koupíte pouze ze skladových zásob, říká mluvčí automobilky. Ve Velké Británii jsme svědky poklesu prodejů od roku 2011.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat Ibiza ST končí pro nezájem, výroba kombíku stojí už od května

26.10.2016 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Malý kombík Seatu už koupíte pouze ze skladových zásob, říká mluvčí automobilky. Ve Velké Británii jsme svědky poklesu prodejů od roku 2011.

Výroba Seatu Ibiza ST končí. Popularita tohoto malého kombíku klesá k bodu mrazu, což je důvodem pro ukončení výroby. Potvrdila to i mluvčí automobilky Seat. Podíváme-li se na britská čísla, v roce 2011 se prodalo 2 544 kusů Ibizy ST, v roce 2015 to už bylo jen 686 kusů. Podíl na prodaných Seatech tomuto modelu klesl z 13,3 na 3,4 % za stejné období.

Pro srovnání - Škodu Fabia Combi si za loňský rok vybralo 4 131 britských zákazníků, Dacii Logan MCV koupilo 3 417 lidí. Tato dvě kombi jsou poslední na britském trhu, nekoupíte tam už ani Renault Clio Grandtour, které český web Renaultu stále nabízí. U nás jsou ovšem kombíky segmentu B populárnější, o čemž svědčí např. záplava Fabií Combi na silnicích.

O britských číslech hovoříme proto, že právě přes tuto zemi přicházejí zprávy o konci; výroba Ibizy ST prý pro nezájem stojí už v květnu 2016 a nyní se doprodávají skladové zásoby, jak dále uvedla mluvčí Seatu. Podle Felipeho Munoze z analytické firmy Jato je důvodem propadu prodejů kombíků segmentu B nárůst nabídky stejně velkých SUV, která jsou nyní v módě. Zbytek nabídky modelu Ibiza ovšem zůstává na svém místě.

Seat Ibiza ST končí pro nezájem, výroba kombíku stojí už od května - 1 - seat ibiza st fr 01Seat Ibiza ST končí pro nezájem, výroba kombíku stojí už od května - 2 - seat ibiza st fr 02Seat Ibiza ST končí pro nezájem, výroba kombíku stojí už od května - 3 - seat ibiza st fr 03Seat Ibiza ST končí pro nezájem, výroba kombíku stojí už od května - 4 - seat ibiza st fr 04Seat Ibiza ST končí pro nezájem, výroba kombíku stojí už od května - 5 - seat ibiza st fr 05Seat Ibiza ST končí pro nezájem, výroba kombíku stojí už od května - 6 - seat ibiza st fr 06
Ibiza ST mizí z nabídky pro nezájem

Zdroj: Autocar

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama