Škoda dělá ze zaměstnanců androidy, s chytrými rukavicemi už nesáhnou vedle

22.8.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Na rukou zaměstnanců škodovky teď bude možné vidět tyto rukavice. Jejich smyslem je eliminace lidských chyb, dokážou ale zaznamenat i další data.

Není pochyb o tom, že žijeme v digitálním věku. Několika málo dinosaurům to sice ještě nedošlo, nicméně zbytek planety si bez takového internetu, mobilního telefonu a dalších elektronických hračiček asi jen sotva dokáže představit život. Tento trend navíc dorazil i do celé řady automobilek, pročež se taková Škoda začala připravovat na věci, které říká „Průmysl 4.0”. Zní to všelijak, máme si za tím ale představit čtvrtou průmyslovou revoluci, během níž kyberneticko-fyzikální systémy doplní činnosti, které dosud odváděli pouze lidé.

V případě mladoboleslavské automobilky to znamená příchod nových chytrých rukavic ProGlove, které mají zabudovaný scanner. Svému nositeli přitom mají ulehčit a urychlit všechny pracovní kroky. Přístroj totiž dokáže kupříkladu rozpoznat, zda je ve výrobním procesu použit správný díl a zda jednotlivé pracovní kroky byly správně provedeny.

Dále rukavice stejně jako běžný scanner zvládají zaznamenávat data, nicméně přitom postačí jediný pohyb a není třeba dalších přístrojů. Takové čárové kódy lze načítat vertikálně i horizontálně, přičemž k jejich potvrzení je třeba stisknout tlačítko na ukazováku. Vše pak ještě stvrdí akustické pípnutí či vibrace, čímž je zabráněno načtení špatného kódu.

Škoda pak jen dodává, že rukavice již dlouhodobě testuje a právě na základě kladných výsledků se je rozhodla ve svých závodech zavést. „ProGlove se ukázala být ideálním řešením pro sériovou výrobu a v současné době už rukavice nasazujeme,” říká Jiří Cee, vedoucí logisticky značky. V tomto oddělení přitom Škoda zaměstnává přes 3 000 lidí a dá se očekávat, že nebude jediné místo, kde se dočkají nasazení.

Škoda dělá ze zaměstnanců androidy, s chytrými rukavicemi už nesáhnou vedle - 1 - Skoda chytre rukavice ProGlove 01Škoda dělá ze zaměstnanců androidy, s chytrými rukavicemi už nesáhnou vedle - 2 - Skoda chytre rukavice ProGlove 02Škoda dělá ze zaměstnanců androidy, s chytrými rukavicemi už nesáhnou vedle - 3 - Skoda chytre rukavice ProGlove 03Škoda dělá ze zaměstnanců androidy, s chytrými rukavicemi už nesáhnou vedle - 4 - Skoda chytre rukavice ProGlove 04
Někteří zaměstnanci Škody teď budou více než lidé, řekněme...

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše