- -

Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne?

(ilustrace) Verze RS byla tou nejhezčí Octavií III a po kontroverzním faceliftu to může snad jedině ona, kdo vylepší „oktávce” vizuální reputaci.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne?

28.10.2016 | Petr Miler | 9 příspěvků

(ilustrace) Verze RS byla tou nejhezčí Octavií III a po kontroverzním faceliftu to může snad jedině ona, kdo vylepší „oktávce” vizuální reputaci.

Facelift Škody Octavia otřásl českým automobilovým éterem. Už dlouho jsme od vás nedostali tolik zpráv ptajících se třeba na to, jak je vůbec možné, že automobilka v dnešní době něco takového dostane až do sériové výroby. Je hezké, že se ptáte, ale jasnou odpověď nemáme, i když možnosti jsou v zásadě jen dvě.

Buď nastala situace podobná, jako kdysi u Pontiac Aztek a nikdo nebyl schopen říci něco ve stylu: „Jozefe, vždyť je to odporné!” až se to najednou začalo dostávat do produkce a nikdo to nebyl schopen zastavit. A nebo nevíme něco, co ví ti, kteří nám takové auto nabízejí.

Zaslechli jsme konspirační teorie toho typu, že se o změnu postaral Volkswagen, aby lépe prodával Golf nebo sama Škoda, aby lépe prodávala Kodiaq. Možné je všechno, pravděpodobnější ale budou jiné faktory jako třeba ten, že auto ve skutečnosti vypadá lépe, než si z fotek myslíme. A nebo jsou o tom aspoň ti, kteří na něj koukají už rok, skálopevně přesvědčeni.

Tohle ukáže čas, jednu část budoucnosti si ale můžeme nastínit už dnes. Jak jsme dnes zmiňovali, facelift ještě čeká další verze a mezi nimi i provedení RS, které bylo v nabídce Octavie tím nejlepším. Právě jeho ostřejší design by s nové stylizovanými světly mohl fungovat a ač jeho podobu zatím neznáme, na pomoc přichází ruka ilustrátora X-Tomiho.

Ten v zásadě spojil dosavadní ladění RS s nově pojatou přídí, nižším podvozkem a velkými koly. Pochopitelně nevíme, jestli RS bude vypadat přesně takto, pokud by ale vypadal, nabízí se otázka: Sluší RS facelift na fotkách alespoň o trochu více než standardu? Těšíme se na vaše pohledy...

Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 1 - Skoda Octavia RS 2017 facelift ilustrace 01Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 2 - Skoda Octavia Combi RS 2017 facelift ilustrace 01
Takto by mohla vypadat Octavia RS po faceliftu, nabídne s ním od příštího roku až 245 koní

Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 3 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 001Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 4 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 009Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 5 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 011Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 6 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 013Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 7 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 015Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 8 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 020Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 9 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 028Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 10 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 030Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 11 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 033Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 12 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 071Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 13 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 073Škoda Octavia RS po faceliftu: lepší, nebo ne? - 14 - Test Skoda Octavia III RS 2013 TSI liftback 075
Pro srovnání současné RS ve stejné barvě

Zdroj: X-Tomi Design

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše